zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 URZĄD GMINY INFORMUJE
Nie wychodząc z domu wiele spraw i tak załatwisz - e-Usługi


Baner, znak graficzny e-Usług

Zrealizowano projekt „Wdrożenie e-usług w systemie oświaty oraz administracji publicznej w gminach Chmielnik, Błażowa, Hyżne” o wartości dofinansowania 2 016 468,70 zł. (całkowita wartość projektu to 2 499 456,70 zł), z czego na Gminę Chmielnik przypada dofinansowanie w wysokości 512 583,14 zł przy wartości projektu 637 597,12 zł. Środki przeznaczono na zakup serwera, komputerów oraz oprogramowanie umożliwiające prowadzenie e-Dziennika, e-Usług i elektroniczne wsparcie obsługi głosowania oraz rejestrację dźwięku z Sesji Rady Gminy Chmielnik.

Na stronie www.chmielnik.pl znajduje się baner, który przekierowuje do e-Usług. W ramach tych usług rodzice dzieci wszystkich szkół mają dostęp do e-Dziennika, czyli na bieżąco mogą sprawdzać postępy w nauce swoich pociech. Prócz tego mają dostęp do następujących usług:

 1. Usprawiedliwianie nieobecności.
 2. Zapisy na stołówkę.
 3. Zapisy na świetlicę.

Strony mogą składać wnioski o:

 1. Nabory do szkół i przedszkoli:
  – Wniosek do Dyrektora Szkoły Podstawowej o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2017/2018,
  – Wniosek do Dyrektora Szkoły Podstawowej o przyjęcie dziecka do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018.
 2. Stypendia:
  – Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego,
  – Wniosek o przyznanie zasiłku szkolnego.

Aby korzystać z dostępu do e- Dziennika należy zgłosić się do właściwej jednostki oświatowej, do której uczęszcza dziecko i wystąpić o przyznanie dostępu. Do szkoły należy ze sobą zabrać dowód osobisty oraz adres e-mail.

Pozostałe e-Usługi dostępne są przez platformę ePuap do której przekierowywani są zainteresowani złożeniem wniosku. Aby taki wniosek złożyć trzeba posiadać podpis kwalifikowany lub bezpłatny profil zaufany, o który występujemy na stronie: epuap.gov.pl. Więcej informacji można uzyskać także na stronie http://obywatel.gov.pl/.

Adam Antosz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 28 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART