zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OŚWIATA I KULTURA
DZIEŃ JEDNOŚCI


18 czerwca, w sobotę, obok budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku, miał miejsce XII Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi Powiatu Rzeszowskiego.

Na to spotkanie przybyli wraz z opiekunami członkowie stowarzyszeń z 12 gmin powiatu rzeszowskiego oraz władze powiatu i naszej gminy, duchowni, parlamentarzyści.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Stanisław Słowik, dyrektor Rzeszowskiego Oddziału Caritas. Obecni byli proboszczowie z Chmielnika, Tyczyna i innych parafii. Do zgromadzonych skierował słowo duszpasterskie Biskup Rzeszowski ks. Kazimierz Górny.

Gospodarzami Dnia byli: wójt Gminy Chmielnik, pan Krzysztof Grad oraz, dyrektor Szkoły, pani Bożena Gwizdała. W przygotowania włączyli się ochoczo strażacy z terenu Gminy, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Gminna Biblioteka Publiczna i GOPS w Chmielniku.

Dopisali zarówno zaproszeni Goście, jak też pogoda. Po Mszy św. i części oficjalnej odbył się poczęstunek, a następnie pokazy taneczne zespołów: Tańcząca Trójka
i Chmielnickie Kłosy.

Ważną częścią imprezy były rozmowy i wspólne zabawy przy muzyce, które prowadziła pani Zofia Puterla, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik. O oprawę muzyczną zadbał pan Tomasz Kotarba. Zabawy wykazały niezwykłe możliwości taneczne i ruchowe wielu uczestników spotkania. To był prawdziwy dzień jedności! Do tańca i zawodów stanęli: niepełnosprawni, (ale bardzo sprawni inaczej), opiekunowie i wolontariusze (przewodzili im uczniowie z Gimnazjum w Chmielniku).

Oprócz zabaw ruchowych uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Bogumiłę Jaworską oraz ze zjeżdżalni i trampoliny.

Elżbieta Świerk


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART