zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OŚWIATA I KULTURA
Język niemiecki? Dlaczego nie?

Po raz pierwszy w historii Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku trzech uczniów kl. III uzyskało międzynarodowy certyfikat Goethe-Institut Fit In Deutch 1. Są to Justyna Kozłowska, Izabella Ziaja i Jarosław Szpunar.

Posiadanie ceryfikatu Fit In Deutch 1 jest potwierdzeniem umiejętności językowych na poziomie podstawowym (A1). Ceryfikat ten jest adresowany do młodzieży szkolnej, jest on również przepustką do kolejnych certyfikatów na wyższych poziomach zaawansowania językowego, które uczniowie mogą zdawać niezależnie od szkolnych programów nauczania.

Certyfikaty Goethe-Institut cieszą się na całym świecie dużym uznaniem i wysokim prestiżem. Dzięki uzyskaniu certyfikatów językowych uczący się otrzymują rzetelną informację, na jakim poziomie mówią, rozumieją, piszą i czytają w obcym języku. Certyfikat jest więc oficjalnym potwierdzeniem umiejętności językowych.

Jest to na pewno pierwszy, dobry krok w kierunku doskonalenia znajomości języka niemieckiego i znak, że młodzież zaczyna widzieć potrzebę zdobywania umiejętności językowych nie tylko w zakresie tak powszechnego j. angielskiego.

Jadwiga Samagalska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART