zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 OŚWIATA I KULTURA
Dbając o środowisko, dbamy o siebie

Szkoła w Błędowej nie tylko inicjuje akcje ekologiczne i zdrowotne wśród swoich uczniów, ale może poszczycić się tym, że angażuje w nie całe środowisko. Miło nam było, że w kolejnym happeningu „Promowania zdrowia” i „Akcji sprzątania świata” w sobotę 18 września uczestniczyło tak wielu mieszkańców.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Chroń bioróżnorodność, segreguj śmieci” oraz „Owoce i warzywa, każdy z nas spożywa”.

Zanim zabraliśmy się do porządkowania naszego lokalnego świata, uczniowie oraz najmłodsi z przedszkola przypomnieli wszystkim zgromadzonym o zasadach postępowania z odpadami. Odbyły się warsztaty „Ekologia na co dzień”, których celem było sprawdzenie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, jak zdrowo żyć i dbać o przyrodę. Przeprowadzono konkursy i quizy ekologiczne oraz ćwiczenia w segregowaniu śmieci.

Nasza szkoła, dzięki sponsorom, zakupiła kolorowe pojemniki przeznaczone na różne odpady, rękawiczki i worki. Tak zaopatrzeni wyruszyliśmy sprzątać najbliższe nam otoczenie. Po powrocie czekał na nas atrakcyjny poczęstunek a pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat jak należy dbać o zdrowie i racjonalnie się odżywiać. Ogłoszony został także konkurs „Owoce i warzywa, każdy z nas spożywa”.

Jesteśmy przekonani, że tego typu akcje podnoszą świadomość konieczności dbania o środowisko czyli dbania o siebie, a atrakcyjne formy spotkań sprawiają, że ciągle wzrasta liczba ich uczestników, a młodsi i starsi mogą wzajemnie uczyć się od siebie.

 

E. Cieszyńska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 17 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART