zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Manewry - TARNAWKA 2010

W dniu 12 września br. jednostka OSP Zabratówka wzięła udział w manewrach strażackich zorganizowanych na terenie Gminy Markowa. Zbiórka i odprawa nastąpiła na parkingu przy Kościele Parafialnym w Tarnawce. Scenariusz ćwiczeń przewidywał zaimprowizowany wypadek pod kamieniołomem. Działania służb ratowniczych polegały na uwolnieniu poszkodowanego poprzez rozcięcie uszkodzonego pojazdu, udzielenie pierwszej pomocy medycznej (zadanie strażaków z Zabratówki), a następnie ugaszenie powstałego pożaru. Po zakończeniu działań strażacy zebrali się w remizie w celu omówienia zakończonych ćwiczeń. Przebieg manewrów został oceniony dobrze, a wszystkie jednostki sprawnie wywiązały się z postawionych zadań.

W ćwiczeniach udział wzięły następujące jednostki:

  • PSP Łańcut – GCBA;
  • OSP Husów – GBAM;
  • OSP Markowa – GLM;
  • OSP Tarnawka – GLM;
  • OSP Hadle Kańczudzkie – GLM
  • OSP Zabratówka – GLM (Gazela)

Udział strażaków z Zabratówki w ćwiczeniach był możliwy dzięki zaproszeniu zaprzyjaźnionej OSP w Tarnawce. Oprócz sekcji bojowej w manewrach wzięła udział również delegacja oficjalna OSP Zabratówka.

W skład zastępu ratowniczego weszli druhowie: Rafał Bała, Marek Czarnota, Jacek Krzywonos, Piotr Krzywonos, Sławomir Krzywonos, Wacław Magryś.

Ponadto naszą jednostkę reprezentowali: Krzysztof Bała, Zdzisław Grządziel, Zenon Sroka i Piotr Szczepański.

Ćwiczenia strażackie były częścią cyklicznej imprezy Piknik „pod kamieniołomem”. Dalsza jej część odbywała się przy Remizie w Tarnawce. Przed publicznością zaprezentowały się Orkiestry Dęte z Husowa i Markowej oraz Zespół Pieśni i Tańca Markowianie. Imprezę zakończyła wieczorna zabawa taneczna.


Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART