zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Manewry - TARNAWKA 2010

W dniu 12 września br. jednostka OSP Zabratówka wzięła udział w manewrach strażackich zorganizowanych na terenie Gminy Markowa. Zbiórka i odprawa nastąpiła na parkingu przy Kościele Parafialnym w Tarnawce. Scenariusz ćwiczeń przewidywał zaimprowizowany wypadek pod kamieniołomem. Działania służb ratowniczych polegały na uwolnieniu poszkodowanego poprzez rozcięcie uszkodzonego pojazdu, udzielenie pierwszej pomocy medycznej (zadanie strażaków z Zabratówki), a następnie ugaszenie powstałego pożaru. Po zakończeniu działań strażacy zebrali się w remizie w celu omówienia zakończonych ćwiczeń. Przebieg manewrów został oceniony dobrze, a wszystkie jednostki sprawnie wywiązały się z postawionych zadań.

W ćwiczeniach udział wzięły następujące jednostki:

  • PSP Łańcut – GCBA;
  • OSP Husów – GBAM;
  • OSP Markowa – GLM;
  • OSP Tarnawka – GLM;
  • OSP Hadle Kańczudzkie – GLM
  • OSP Zabratówka – GLM (Gazela)

Udział strażaków z Zabratówki w ćwiczeniach był możliwy dzięki zaproszeniu zaprzyjaźnionej OSP w Tarnawce. Oprócz sekcji bojowej w manewrach wzięła udział również delegacja oficjalna OSP Zabratówka.

W skład zastępu ratowniczego weszli druhowie: Rafał Bała, Marek Czarnota, Jacek Krzywonos, Piotr Krzywonos, Sławomir Krzywonos, Wacław Magryś.

Ponadto naszą jednostkę reprezentowali: Krzysztof Bała, Zdzisław Grządziel, Zenon Sroka i Piotr Szczepański.

Ćwiczenia strażackie były częścią cyklicznej imprezy Piknik „pod kamieniołomem”. Dalsza jej część odbywała się przy Remizie w Tarnawce. Przed publicznością zaprezentowały się Orkiestry Dęte z Husowa i Markowej oraz Zespół Pieśni i Tańca Markowianie. Imprezę zakończyła wieczorna zabawa taneczna.


Marek Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 25 Maja 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART