zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 URZĄD GMINY INFORMUJE
Spis rolny trwa…

Osoby posiadające gospodarstwa rolne mogą spodziewać się wizyty rachmistrza spisowego, chyba że już taka wizyta została im złożona. We wrześniu ruszył bowiem powszechny spis rolny. Potrwa on do końca października. Przeprowadzany jest jednocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Spis rolny dokonywany jest jak dotychczas przez rachmistrzów spisowych w formie wywiadu bezpośredniego, ale po raz pierwszy przy wykorzystaniu przenośnych urządzeń elektronicznych wyposażonych w odpowiednie aplikacje. Po raz pierwszy istnieje także możliwość skorzystania z metody samospisu poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.stat.gov.pl lub z metody wywiadu telefonicznego przeprowadzonego przez teleankietera wyznaczonego przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie. Rachmistrz jest osobą:

  • przeszkoloną z zakresu tematyki spisowej,
  • upoważnioną do wykonywania pracy,
  • zobowiązaną do zachowania w tajemnicy zebranych danych podlegających prawnej ochronie,
  • poinformowana o odpowiedzialności za naruszenie tajemnicy statystycznej,
  • zobowiązaną do posługiwania się identyfikatorem ze zdjęciem wydanym przez urząd statystyczny,
  • objętą ochroną prawną, z której korzystają funkcjonariusze publiczni.

Obowiązek wzięcia udziału w spisie wynika z ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o powszechnym spisie rolnym w 2010 r., jego niespełnienie jest zagrożone karą grzywny, natomiast w przypadku przekazania danych statystycznych niezgodnych ze stanem faktycznym, ustawa o statystyce publicznej przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sprawne przeprowadzenie spisu rolnego zależy w dużej mierze od właściwego podejścia do spisu przez użytkowników gospodarstw rolnych, a także od ich przygotowania do udzielenia odpowiedzi na pytania spisowe.

Wykonajmy więc wspólnie i dobrze powierzone nam obowiązki.Agnieszka Czarnota


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART