zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

Nasze laureatki konkursu Nowin 2017

Od kilku lat gazeta codzienna Nowiny wraz z Podkarpacką Izbą Rolniczą w Boguchwale organizują wspólnie konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu różnych powiatów Podkarpacia m.in. sanockiego, krośnieńskiego, rzeszowskiego, łańcuckiego, bieszczadzkiego, ropczycko-sędziszowskiego, kolbuszowskiego, dębickiego, przeworskiego.

Na Podkarpaciu działa bardzo dużo kół gospodyń wiejskich. Energiczne, pomysłowe i aktywne działaczki z wielkim zaangażowaniem podtrzymują i kultywują tradycje ludowe oraz kulinarne. Stoją nie tylko na straży dawnych tradycji i przekazują je młodzieży, ale też dbają o to, by wieś była nowoczesna i aktywna.

Konkurs polegał na zgromadzeniu jak największej liczby smsów. Oprócz głosujących czytelników kapituła konkursu doceniła pasję, pracę, umiejętności i zaangażowanie w rozwój wsi pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Kapituła składała się z przedstawicieli władz regionu, instytucji związanych z rolnictwem, partnerów i organizatorów konkursu.

Nagrodą za zajęcie I miejsca był wyjazd do Europarlamentu pięciu przedstawicieli koła oraz bon zakupowy na 1500 zł. Oprócz nagród głównych przyznano też trzy wyróżnienia.

Nasze Koło Gospodyń Wiejskich z Chmielnika również brało udział w tym konkursie.

Panie zdobyły uznanie komisji konkursowej i otrzymały I wyróżnienie dostając piękny, pamiątkowy grawerton oraz nagrodę pieniężną i pamiątki.

Członkowie Koła gościli 30 lipca 2017 r. w Gminie Komańcza w miejscowości Szczawne – Kulaszne, które zostało laureatem I miejsca gdzie też odbył się wielki finał wraz z piknikiem.

Panie są ambasadorkami swoich regionów. Dzięki nim wsie tętnią życiem, a ich regionalne potrawy rozsławiane są po różnych zakątkach kraju.

Składamy serdeczne gratulacje życząc dalszych sukcesów.


G. Drążek


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 23 Marca 2018 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
6 Lutego 2018 r.
Z funduszy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności (PAFW) korzystamy jako instytucja od sześciu lat.
6 Lutego 2018 r.
Josepha Conrada-Korzeniowskiego - był on pisarzem uniwersalnym, podejmował tematy ważne dla Starego Kontynentu.
6 Lutego 2018 r.
Usuwaniu wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Chmielnik w roku 2017
Realizacja: ProART