zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH

Nasze laureatki konkursu Nowin 2017

Od kilku lat gazeta codzienna Nowiny wraz z Podkarpacką Izbą Rolniczą w Boguchwale organizują wspólnie konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z terenu różnych powiatów Podkarpacia m.in. sanockiego, krośnieńskiego, rzeszowskiego, łańcuckiego, bieszczadzkiego, ropczycko-sędziszowskiego, kolbuszowskiego, dębickiego, przeworskiego.

Na Podkarpaciu działa bardzo dużo kół gospodyń wiejskich. Energiczne, pomysłowe i aktywne działaczki z wielkim zaangażowaniem podtrzymują i kultywują tradycje ludowe oraz kulinarne. Stoją nie tylko na straży dawnych tradycji i przekazują je młodzieży, ale też dbają o to, by wieś była nowoczesna i aktywna.

Konkurs polegał na zgromadzeniu jak największej liczby smsów. Oprócz głosujących czytelników kapituła konkursu doceniła pasję, pracę, umiejętności i zaangażowanie w rozwój wsi pań zrzeszonych w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Kapituła składała się z przedstawicieli władz regionu, instytucji związanych z rolnictwem, partnerów i organizatorów konkursu.

Nagrodą za zajęcie I miejsca był wyjazd do Europarlamentu pięciu przedstawicieli koła oraz bon zakupowy na 1500 zł. Oprócz nagród głównych przyznano też trzy wyróżnienia.

Nasze Koło Gospodyń Wiejskich z Chmielnika również brało udział w tym konkursie.

Panie zdobyły uznanie komisji konkursowej i otrzymały I wyróżnienie dostając piękny, pamiątkowy grawerton oraz nagrodę pieniężną i pamiątki.

Członkowie Koła gościli 30 lipca 2017 r. w Gminie Komańcza w miejscowości Szczawne – Kulaszne, które zostało laureatem I miejsca gdzie też odbył się wielki finał wraz z piknikiem.

Panie są ambasadorkami swoich regionów. Dzięki nim wsie tętnią życiem, a ich regionalne potrawy rozsławiane są po różnych zakątkach kraju.

Składamy serdeczne gratulacje życząc dalszych sukcesów.


G. Drążek


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 20 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART