STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Rzeszowskiego. II miejsce OSP Zabratówka

W niedziele 24 września to odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Miejscem zmagań zawodników był stadion sportowy w Bratkowicach. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP woj. podkarpackiego i Komendę Miejską PSP w Rzeszowie przy współudziale Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Świlczy.

Na starcie stanęło 13 drużyn z grupy A (męskie) i 8 drużyn z grupy C (żeńskie). Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski PSP w Rzeszowie bryg. Tomasz Baran, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Jacek Nita. Sportowe zmagania jak zwykle składały się z dwóch konkurencji zaliczanej do klasyfikacji generalnej. Pierwsza to ćwiczenie bojowe polegające na uruchomieniu motopompy, rozwinięciu i połączeniu wężów strażackich i przewróceniu strumieniem wody pachołków. Drugą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami. Uczestnicy zawodów do pokonania mieli m.in. równoważnię, ściankę i tyczki. Osobnie ocenianą konkurencją (nie zaliczaną do klasyfikacji generalnej) była strażacka musztra, która wróciła do programu zawodów po wielu latach nieobecności.

Zawody przyciągnęły liczną publiczność, która przybyła obserwować starty zawodników. W zmaganiach udział brały najlepsze zespoły z naszego powiatu, dlatego poziom zawodów był wysoki. Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta i wyrównana, niejednokrotnie dziesiąte sekundy decydowały o lepszym lub gorszym miejscu.

Zwycięzcami zawodów zostały w grupie C żeńska drużyna OSP Wólka Podleśna, a w grupie A również drużyna z OSP Wólki Podleśnej. Bardzo dobrze zaprezentował się reprezentant naszej gminy – drużyna męska OSP Zabratówka, która zajęła bardzo dobre II miejsce. Tym samym strażacy z Zabratówki po raz kolejny potwierdzili, iż należą do najlepszych drużyn naszego powiatu. Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi.

W skład drużyny OSP Zabratówka weszli druhowie: Dariusz Bała, Przemysław Kusz, Krystian Olszowy, Eryk Rajzer, Patryk Rajzer, Mateusz Szczepański, Piotr Szczepański, Tomasz Szczepański i Piotr Szela.