zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Rzeszowskiego. II miejsce OSP Zabratówka

W niedziele 24 września to odbyły się IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Miejscem zmagań zawodników był stadion sportowy w Bratkowicach. Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP woj. podkarpackiego i Komendę Miejską PSP w Rzeszowie przy współudziale Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy w Świlczy.

Na starcie stanęło 13 drużyn z grupy A (męskie) i 8 drużyn z grupy C (żeńskie). Komisję sędziowską powołał Komendant Miejski PSP w Rzeszowie bryg. Tomasz Baran, a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Jacek Nita. Sportowe zmagania jak zwykle składały się z dwóch konkurencji zaliczanej do klasyfikacji generalnej. Pierwsza to ćwiczenie bojowe polegające na uruchomieniu motopompy, rozwinięciu i połączeniu wężów strażackich i przewróceniu strumieniem wody pachołków. Drugą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7x50 metrów z przeszkodami. Uczestnicy zawodów do pokonania mieli m.in. równoważnię, ściankę i tyczki. Osobnie ocenianą konkurencją (nie zaliczaną do klasyfikacji generalnej) była strażacka musztra, która wróciła do programu zawodów po wielu latach nieobecności.

Zawody przyciągnęły liczną publiczność, która przybyła obserwować starty zawodników. W zmaganiach udział brały najlepsze zespoły z naszego powiatu, dlatego poziom zawodów był wysoki. Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta i wyrównana, niejednokrotnie dziesiąte sekundy decydowały o lepszym lub gorszym miejscu.

Zwycięzcami zawodów zostały w grupie C żeńska drużyna OSP Wólka Podleśna, a w grupie A również drużyna z OSP Wólki Podleśnej. Bardzo dobrze zaprezentował się reprezentant naszej gminy – drużyna męska OSP Zabratówka, która zajęła bardzo dobre II miejsce. Tym samym strażacy z Zabratówki po raz kolejny potwierdzili, iż należą do najlepszych drużyn naszego powiatu. Najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami i nagrodami rzeczowymi.

W skład drużyny OSP Zabratówka weszli druhowie: Dariusz Bała, Przemysław Kusz, Krystian Olszowy, Eryk Rajzer, Patryk Rajzer, Mateusz Szczepański, Piotr Szczepański, Tomasz Szczepański i Piotr Szela.

Wyniki końcowe zawodów w grupie A:

 

Miejsce

Drużyna

Wynik łączny pkt.

1 OSP Wólka Podleśna 101,69
2 OSP Zabratówka 102,39
3 OSP Bratkowice 102,91
4 OSP Pogwizdów Stary 108,46
5 OSP Harta 109,99
6 OSP Rzeszów – Zalesie 110,81
7 OSP Palikówka 111,75
8 OSP Futoma 114,82
9 OSP Rudna Wielka 119,16
10 OSP Kamień 121,00
11 OSP Niechobrz OSP Świlcza 128,19
12 OSP Tyczyn 137,83
13 OSP Hyżne 155,73

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 18 Stycznia 2018 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
31 Pażdziernika 2017 r.
Indyjskie klimaty i taniec Bollywood, który zyskał sławę dzięki przemysłowi filmowemu przybliżały nam tancerki z Zespołu Tańca Orientalnego Nimbooda i inni, czyli goście specjalni Święta Gminy Chmielnik
31 Pażdziernika 2017 r.
Musical to komedia muzyczna, taka jakby nowoczesna operetka. Młodzież zrzeszona w nieformalnej grupie pod nazwą Strefa Kultury Młodzieżowej, wystawiła musical "Mamma Mia".
31 Pażdziernika 2017 r.
Inwestycje i remonty gminne w III kwartale 2017 r., czyli modernizacja energetyczna budynków oraz budowa sieci wodociągowej
31 Pażdziernika 2017 r.
Mija kolejny okres intensywnych prac drogowych. Oprócz największego zadania realizowanego z powiatem rzeszowskim dotyczącego przebudowy drogi Chmielnik - Zabratówka o wartości całkowitej ok. 7 mln zł., przy udziale finansowym Gminy 1 850 000 zł., realizujemy zadania na 6 odcinkach dróg gminnych.
Realizacja: ProART