zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2008
URZĄD GMINY INFORMUJE
ŻYCIA OSP
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
Z ŻYCIA SOŁECTW
OCHRONA ŚRODOWISKA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2008 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

życzymy Wam Drodzy Czytelnicy, aby ta Święta Noc zajaśniała
blaskiem prawdziwej świętości Jezusa i aby opromieniała
ona Wasze życie codzienne.

Dzielmy się nawzajem chlebem, miłością i życzliwością.

Niech Bóg obdarzy nas pokojem, zdrowiem i zadowoleniem.

W Nowym Roku życzymy Wam mniej trosk,

więcej szczęścia i nieustannej Opatrzności Bożej.


Kierownik i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku

 


Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku w czterech językach
Wsparcie dla szkoły
Na dobry początek – dobry koniec roku
Edukacja Rozwojowa i Globalna w Szkole w Błędowej
Dziękujemy
Ostatnie wydarzenia w szkole w Błędowej Tyczyńskiej
Powiedz mi, co czujesz, a powiem Ci…
„Nie ma jak w szkole – ciepło, życzliwie, bezpiecznie.”
Każdy człowiek ma prawo …
Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego
Uczniowie z Chmielnika na uroczystości odsłonięcia pomnika „Wedety” w Rzeszowie
Witaj Święty Mikołaju
Chór Gaudete
Boże Narodzenie
Nowości w Bibliotece
Chór Gaudete

17 października Chór Gaudete zajął II miejsce w XII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej “Cantate Deo”. Ale nie doszłoby do tego sukcesu, gdyby nie szereg prób pod okiem Justyny Szeli- Adamskiej, absolwentki Uniwersytetu Rzeszowskiego – Instytutu Muzyki, dyrygentki chóru.

Do konkursu chór przygotowywał się przez kilka miesięcy. Jego członkowie mieli na uwadze rangę konkursu, dzięki czemu w każdym z nich wzrastało przekonanie, że muszą dać z siebie jak najwięcej, że odpowiedzialność za występ przed komisją będzie spoczywać na wszystkich razem i każdym z osobna. Dlatego w chwili zapowiedzi występu chóru przez konferansjera, wielu z nich odczuło tremę, jednak była to trema mobilizująca. Efekty ich przygotowania zostały docenione przez jurorów, którzy przyznali chórowi II miejsce. Takie wyróżnienie zobowiązuje, a ponadto zachęca do dalszej pracy.

Chór Gaudete powstał w 2004 roku. Od tamtej pory ma już za sobą wiele koncertów m. in. Koncert „Młodzi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”, coroczne koncerty Kolęd i Pastorałek, których pomysłodawcą i dyrektorem była Justyna Szela- Adamska. Chór również brał udział w wielu koncertach poza parafią. Występował podczas VII Koncertu Cecyliańskiego w Górnie oraz w X Koncertu Pieśni Wielkanocnej w Kosinie. Ponadto uczestniczy w licznych przeglądach pieśni religijnych i kolęd.

Członkowie chóru spotykają się dwa razy w tygodniu na dwugodzinnych próbach. Ćwiczą utwory z repertuaru twórców renesansowych, barokowych, jak i tych bardziej współczesnych.

Ewelina Szczepanik

 

 

Chór Gaudete powstał z inicjatywy Agnieszki Trawki-Ferenc w 2004 roku i działa przy Sanktuarium MBŁ w Chmielniku. Pierwszym dyrygentem był Wiesław Siewierski, a od 2006 roku Justyna Szela-Adamska. Członkowie chóru wykonują utwory różnych kompozytorów od renesansu po XX w. Chór swoim śpiewem uświetnia uroczystości kościelne, zarówno w Chmielniku, jak i poza parafią. Ma on za sobą liczne koncerty m. in.: Koncert „Młodzi Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”, I i II Koncert Kolęd i Pastorałek w Chmielniku w 2007 oraz 2008 roku. Wziął też udział w VII Koncercie Cecyliańskim w Górnie, III Przeglądzie Kolędowym „Pójdźmy wszyscy do stajenki” w Tyczynie oraz w XI Koncercie Pieśni Wielkanocnej w Kosinie. Chór ponadto uczestniczył w eliminacjach regionalnych


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART