Projekt realizowany w ramach projektu „Akademia słowa, umiejętności i realizacji” realizowanego przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.
Fundacja Generator Inspiracji jest liderem projektu, we współpracy z partnerami: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola”, Stowarzyszenie Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej oraz Stowarzyszenie Strefa Rozwoju.
W ramach projektu odbyły się:
-
Szkolenie „abc wolontariatu” oraz warsztaty cyrkowe; w Izbie Tradycji w Woli Rafałowskiej
-
Wizyta studyjna w Bieszczadach, uczestnicy zwiedzili Muzeum Bojkowskie w Myczkowie, wzięli udział w warsztatach bibuł karskich i garncarskich w Gospodarstwie Agroturystycznym „Bazyl” oraz zwiedzili Zagrodę Magija.
-
Noc w Izbie, dwa eventy w Futomie i w Woli Rafałowskiej podczas, których można było obejrzeć Izby Pamięci i Tradycji, wziąć udział w warsztatach garncarskich oraz popróbować tradycyjnych potraw (kapusta z grochem, pamuła, żurek, bulwiak …). Uczestnicy obejrzeli filmy „Od kłóska do kiczki – żniwa w Woli Rafałowskiej” oraz „Wilijo – futomska wigilia”.
-
Odbyły się warsztaty rzeźbiarskie w Woli Rafałowskiej, prowadzone przez artystów rzeźbiarzy z Futomy oraz warsztaty z filcu prowadzone przez Stow. „Nasza Wola” w Futomie.
-
W ramach projektu powstały: tablice na Izby, foldery, zakładki i smycze jako materiał promocyjny Izb Pamięci Tradycji.
W ramach działania „Rozwój form pracy z dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Chmielnik” dofinansowanego przez Urząd Gminy w Chmielniku odbyły się:
-
Rajd pieszy dla szkół Gminy Chmielnik „Gwieździsty zlot” – uczestnicy dotarli do Woli Rafałowskie obraną przez siebie trasą, obejrzeli Izbę Tradycji, brali udział w konkursach oraz zostali poczęstowani smaczną kiełbaską.
-
Warsztaty fotograficzne podczas których uczestnicy poznawali tajniki fotografii cyfrowej, wykonywali zdjęcia oraz obrabiali je w programie Picassa. Obrabiano zdjęcia z żniw oraz wykonano i przygotowano zdjęcia do folderu Izba Tradycji w Woli Rafałowskiej.
-
Warsztaty „Zabawa z filcem”, uczestnicy wykonywali ozdoby z filcu czesankowego i gładkiego. Były to kwiatki, broszki, etui na komórkę i okulary, korale i inne. Prowadzone były społecznie przez panią Agnieszkę Kołodziej.
-
Warsztaty decupage – czyli ozdabianie przedmiotów serwetkami. Powstały pięknie ozdobione puszki, talerzyki oraz bombki na choinkę. Prowadzone były społecznie przez panią ze Stow.
Proszę przyjąć świąteczne życzenia:
Danuta Szajna