zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2013 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Niepełnosprawni notatka Gminna
Z naszych wspomnień
"Od kłóska do kiczki”"
"Żywe izby pamięci i tradycji"
Realizacja projektu pt. "Razem na rowerze"
"Żywe izby pamięci i tradycji"

Projekt realizowany w ramach projektu „Akademia słowa, umiejętności i realizacji” realizowanego przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

Fundacja Generator Inspiracji jest liderem projektu, we współpracy z partnerami: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola”, Stowarzyszenie Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej oraz Stowarzyszenie Strefa Rozwoju.

W ramach projektu odbyły się:

  1. Szkolenie „abc wolontariatu” oraz warsztaty cyrkowe; w Izbie Tradycji w Woli Rafałowskiej
  2. Wizyta studyjna w Bieszczadach, uczestnicy zwiedzili Muzeum Bojkowskie w Myczkowie, wzięli udział w warsztatach bibuł karskich i garncarskich w Gospodarstwie Agroturystycznym „Bazyl” oraz zwiedzili Zagrodę Magija.
  3. Noc w Izbie, dwa eventy w Futomie i w Woli Rafałowskiej podczas, których można było obejrzeć Izby Pamięci i Tradycji, wziąć udział w warsztatach garncarskich oraz popróbować tradycyjnych potraw (kapusta z grochem, pamuła, żurek, bulwiak …). Uczestnicy obejrzeli filmy „Od kłóska do kiczki – żniwa w Woli Rafałowskiej” oraz „Wilijo – futomska wigilia”.
  4. Odbyły się warsztaty rzeźbiarskie w Woli Rafałowskiej, prowadzone przez artystów rzeźbiarzy z Futomy oraz warsztaty z filcu prowadzone przez Stow. „Nasza Wola” w Futomie.
  5. W ramach projektu powstały: tablice na Izby, foldery, zakładki i smycze jako materiał promocyjny Izb Pamięci Tradycji.

W ramach działania „Rozwój form pracy z dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Chmielnik” dofinansowanego przez Urząd Gminy w Chmielniku odbyły się:

  1. Rajd pieszy dla szkół Gminy Chmielnik „Gwieździsty zlot” – uczestnicy dotarli do Woli Rafałowskie obraną przez siebie trasą, obejrzeli Izbę Tradycji, brali udział w konkursach oraz zostali poczęstowani smaczną kiełbaską.
  2. Warsztaty fotograficzne podczas których uczestnicy poznawali tajniki fotografii cyfrowej, wykonywali zdjęcia oraz obrabiali je w programie Picassa. Obrabiano zdjęcia z żniw oraz wykonano i przygotowano zdjęcia do folderu Izba Tradycji w Woli Rafałowskiej.
  3. Warsztaty „Zabawa z filcem”, uczestnicy wykonywali ozdoby z filcu czesankowego i gładkiego. Były to kwiatki, broszki, etui na komórkę i okulary, korale i inne. Prowadzone były społecznie przez panią Agnieszkę Kołodziej.
  4. Warsztaty decupage – czyli ozdabianie przedmiotów serwetkami. Powstały pięknie ozdobione puszki, talerzyki oraz bombki na choinkę. Prowadzone były społecznie przez panią ze Stow.

Proszę przyjąć świąteczne życzenia:

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART