zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 1/2008
Tradycje Wielkanocne i wiosenne
Święconka
Konkurs na najpiękniejsza Palmę wielkanocną, kartę i pisankę
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHRONA ŚRODOWISKA
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2008 OGŁOSZENIA
OGŁOSZENIA

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych
Zbiórki odpadów wielkogabarytowych
Budowa sieci wodociągowej dla wsi Chmielnik
Tegoroczne ferie zimowe na świetlicy
Tegoroczne ferie zimowe na świetlicy

W ciągu tegorocznych ferii zimowych na naszej świetlicy bardzo twórczo i ciekawie spędzaliśmy czas wolny. Pomimo, że pogoda nas w tym roku nie rozpieszczała a śniegu było jak na lekarstwo, to i tak mamy, co wspominać. Przez całe dwa tygodnie panie wychowawczynie oraz świetlicowi ochotnicy przygotowywali i organizowali interesujące zajęcia oraz konkursy. Pierwszy odbył się 15 stycznia i był to konkurs ,,Karaoke”. Już wcześniej organizowane były konkursy śpiewu na świetlicy, lecz ten był wyjątkowy, ze względu, na fakt iż korzystaliśmy z repertuaru gry ,,SingStar” na PlayStation. 17 stycznia odbył się kolejny konkurs - tańca na macie - również z gry PlayStation. Walka była zacięta. Wszyscy uczestnicy zmagali się z trudnymi krokami tanecznymi pojawiającymi się na ekranie telewizora i zacięcie starali się je odwzorowywać na macie. Gra ta ćwiczyła naszą koncentrację i koordynację wzrokowo – ruchową. Wszyscy z zapartym tchem dopingowaliśmy zawodników. Tego samego dnia odbył się również konkurs plastyczny: ,,Kartka na dzień babci i dziadka”. Wszystkie prace były wykonane bardzo estetycznie, dokładnie i „z pomysłem”, dlatego jury miało trudny orzech do zgryzienia, by wybrać te najładniejsze. Największą ,,frajdę” sprawił nam konkurs w Cymbergaja. Jest to gra, dzięki której ćwiczymy naszą koncentrację i szybkość reakcji. 21 stycznia na świetlicy zorganizowano zawody sportowe. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy i rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach. Dnia 22 stycznia postanowiliśmy wybrać spośród nas króla i królową ortografii. Dzień później odbyła się „Kabaretowa randka w ciemno”. Prowadzące dziewczęta wykazały się dość dużym poczuciem humoru, np. jako nagrody pocieszenia wręczały uczestnikom randki chusteczki higieniczne. Oprócz tego wszystkiego panie wychowawczynie organizowały ciekawe zajęcia plastyczne, kulinarne czy socjoterapeutyczne. Nauczyliśmy się na przykład robić przepyszny wafel, a na zajęciach socjoterapeutycznych zgłębialiśmy wiedzę na temat samych siebie. Na zakończenie ferii uczestniczyliśmy w dyskotece karnawałowej. Zabawa była wspaniała, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Tematem przewodnim dyskoteki była muzyka disco polo, jednak nie zabrakło także najnowszych przebojów oraz tradycyjnych tańców takich jak np. polka.

Gdy ferie dobiegły końca każdy z nas miał w pamięci przeżyte wspólnie z przyjaciółmi chwile. Dzięki ciekawie spędzonym feriom mieliśmy chęci i zapał do rozpoczęcia nauki.

 

Chmiel Elżbieta, Nizioł Sabina, Tendelska Agnieszka


poprzednia strona do góry

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART