zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1-2-3/2020
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
012345

Wieść Gminna 1-2-3/2020 OŚWIATA I KULTURA
Tworzymy wyjątkowe miejsce

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku przez cały czas dąży do rozwijania działalności edukacyjnej, wdrażania nowych form i metod pracy oraz wzbogacenia oferty zajęć nie tylko dla dzieci.

Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań projektu „Klubu Kreatywności w bibliotekach”, który jest częścią Programu Rozwoju Bibliotek 2019-2020 realizowanego ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Realizatorem Programu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem projektu jest stworzenie miejsca do spędzania czasu wolnego poza domem, wspólnej wymiany pomysłów, doświadczeń i odpoczynku, a także zwiększenie możliwości rozwijania potencjału kreatywnego, wyobraźni, twórczego myślenia, rozwijanie zdolności motorycznych oraz swoich pasji i zainteresowań.

Działania skierowane są do wszystkich mieszkańców, aby poprawić integrację lokalną zarówno dzieci, młodzieży, rodziców, a także seniorów.

W naszej Bibliotece zostanie utworzony Klub Kreatywności pod nazwą „Laboratorium Sztuki Nowoczesnej” z ofertą kreatywnych zajęć prowadzonych regularnie, aby każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie bez ograniczeń do tylko jednej dziedziny sztuki. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość łączenia różnych technik twórczych oraz testowania nowości w sztuce, które będzie można wykorzystać w życiu codziennym. Warsztaty będą prowadzone w grupach przez trenerów oraz osoby chętne do pokazania swoich umiejętności oraz pomysłów.

Zajęcia w Klubie Kreatywności zostały podzielone na cztery Laboratoria:

  1. Laboratorium Kaligrafii i Hand Letteeringu – warsztaty kaligraficzne adresowane do wszystkich miłośników pięknego pisma jak również tych, którzy chcą poprawić swoje pismo odręczne. Podczas zajęć uczestnicy zgłębią najważniejsze zasady budowy poszczególnych liter w różnych stylach kaligraficznych np. italika, uncjała i wiele innych oryginalnych czcionek. Celem warsztatów jest rozwijanie i nabywanie umiejętności pięknego pisania, kreatywnego tworzenia liter, a także poprawa znajomości ortografii. Kreatywne liternictwo jest doskonałą formą zabawy dla dzieci zwłaszcza z użyciem nowoczesnych i oryginalnych pisaków i przyborów kreślarskich.
  2. Laboratorium Puentylizmu – warsztaty przeznaczone nie tylko dla osób, które chciałaby podszkolić swoje umiejętności malarskie, ale również poszukujących interesującego hobby. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z oryginalną techniką malowania obrazów i stworzenia kompozycji poprzez gęsto rozmieszczone, wielobarwne punkty nie tylko na kartce papieru, ale również ceramice i drewnie. Warsztaty mają na celu połączenie zabawy z nauką o sztuce.
  3. Laboratorium zaczarowany długopis – warsztaty tworzenia rysunku nowatorską metodą z użyciem długopisu Polaroid Play 3D Pen. Podczas zajęć uczestnicy rozpoczną wspaniałą przygodę, która łączy rysunek oraz technologię druku 3D i wszystko zależy od wyobraźni dziecka. Dzięki tej technologii możliwe będzie stworzenie np. własnej zabawki lub biżuterii. Taki pracochłonny proces rysowania uczy koncentracji, cierpliwości jest doskonałą formą rozrywki oraz ćwiczeniem sprawności manualnej.
  4. Laboratorium Scrapbookingu i Bullet Journal - warsztaty ręcznego tworzenia i dekorowania kartek, ramek na zdjęcia, pudełek i wszystkiego czemu chcemy nadać drugie życie z wykorzystaniem kolorowych technik ozdabiania. To doskonała propozycja na spędzanie czasu wolnego z rodzina, przyjaciółmi i wspólnym tworzeniu oryginalnych pamiątek czy wyjątkowych prezentów. Podczas warsztatów będzie możliwość wykonania kreatywnego pamiętnika, notesu lub kalendarza w formie analogowej, który ma na celu upamiętnianie przeszłości organizowanie teraźniejszości i planowanie przyszłości.

Możliwości w Laboratorium Sztuki Nowoczesnej będzie zdecydowanie więcej, ale o wszystkich szczegółach poinformujemy już wkrótce. Jeżeli mają Państwo ciekawe i oryginalne pomysły co możemy jeszcze wspólnie zrobić w naszym Klubie Kreatywności to zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Mamy nadzieje, ze nowa oferta zajęć zachęci jeszcze więcej mieszkańców do odwiedzania naszej Biblioteki.

Sylwia Kozak


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART