zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 2/2011 OŚWIATA I KULTURA
DZIEŃ JEDNOŚCI


18 czerwca, w sobotę, obok budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku, miał miejsce XII Powiatowy Dzień Jedności z Osobami Niepełnosprawnymi Powiatu Rzeszowskiego.

Na to spotkanie przybyli wraz z opiekunami członkowie stowarzyszeń z 12 gmin powiatu rzeszowskiego oraz władze powiatu i naszej gminy, duchowni, parlamentarzyści.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Stanisław Słowik, dyrektor Rzeszowskiego Oddziału Caritas. Obecni byli proboszczowie z Chmielnika, Tyczyna i innych parafii. Do zgromadzonych skierował słowo duszpasterskie Biskup Rzeszowski ks. Kazimierz Górny.

Gospodarzami Dnia byli: wójt Gminy Chmielnik, pan Krzysztof Grad oraz, dyrektor Szkoły, pani Bożena Gwizdała. W przygotowania włączyli się ochoczo strażacy z terenu Gminy, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, Gminna Biblioteka Publiczna i GOPS w Chmielniku.

Dopisali zarówno zaproszeni Goście, jak też pogoda. Po Mszy św. i części oficjalnej odbył się poczęstunek, a następnie pokazy taneczne zespołów: Tańcząca Trójka
i Chmielnickie Kłosy.

Ważną częścią imprezy były rozmowy i wspólne zabawy przy muzyce, które prowadziła pani Zofia Puterla, prezes Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Gminy Chmielnik. O oprawę muzyczną zadbał pan Tomasz Kotarba. Zabawy wykazały niezwykłe możliwości taneczne i ruchowe wielu uczestników spotkania. To był prawdziwy dzień jedności! Do tańca i zawodów stanęli: niepełnosprawni, (ale bardzo sprawni inaczej), opiekunowie i wolontariusze (przewodzili im uczniowie z Gimnazjum w Chmielniku).

Oprócz zabaw ruchowych uczestnicy mogli skorzystać z warsztatów plastycznych prowadzonych przez panią Bogumiłę Jaworską oraz ze zjeżdżalni i trampoliny.

Elżbieta Świerk


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 20 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART