zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
URZĄD GMINY INFORMUJE (cd.)
012345

Wieść Gminna 3/2010 OŚWIATA I KULTURA
Dbając o środowisko, dbamy o siebie

Szkoła w Błędowej nie tylko inicjuje akcje ekologiczne i zdrowotne wśród swoich uczniów, ale może poszczycić się tym, że angażuje w nie całe środowisko. Miło nam było, że w kolejnym happeningu „Promowania zdrowia” i „Akcji sprzątania świata” w sobotę 18 września uczestniczyło tak wielu mieszkańców.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Chroń bioróżnorodność, segreguj śmieci” oraz „Owoce i warzywa, każdy z nas spożywa”.

Zanim zabraliśmy się do porządkowania naszego lokalnego świata, uczniowie oraz najmłodsi z przedszkola przypomnieli wszystkim zgromadzonym o zasadach postępowania z odpadami. Odbyły się warsztaty „Ekologia na co dzień”, których celem było sprawdzenie wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, jak zdrowo żyć i dbać o przyrodę. Przeprowadzono konkursy i quizy ekologiczne oraz ćwiczenia w segregowaniu śmieci.

Nasza szkoła, dzięki sponsorom, zakupiła kolorowe pojemniki przeznaczone na różne odpady, rękawiczki i worki. Tak zaopatrzeni wyruszyliśmy sprzątać najbliższe nam otoczenie. Po powrocie czekał na nas atrakcyjny poczęstunek a pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat jak należy dbać o zdrowie i racjonalnie się odżywiać. Ogłoszony został także konkurs „Owoce i warzywa, każdy z nas spożywa”.

Jesteśmy przekonani, że tego typu akcje podnoszą świadomość konieczności dbania o środowisko czyli dbania o siebie, a atrakcyjne formy spotkań sprawiają, że ciągle wzrasta liczba ich uczestników, a młodsi i starsi mogą wzajemnie uczyć się od siebie.

 

E. Cieszyńska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART