zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 URZĄD GMINY INFORMUJE
Budowa miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce

 

 We wrześniu bieżącego roku zakończono prace obejmujące powstanie nowego obiektu – miejsca postojowego dla turystów.

Prace budowlane trwały przez cały sierpień i część września. Wykonawcą zadania była Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "Meblo-Raj" Janusz Rajzer. Nowa inwestycja powstała w wyniku zagospodarowania terenu zielonego obok budynku remizy OSP w Zabratówce i obejmuje kompleks obiektów małej architektury: altany ze stołem i ławami, altany z grillem, mini siłowni zewnętrznej, mini placu zabaw dla dzieci, tablicy informacyjnej, stojaka na rowery i kosza na śmieci.

Z powstałego obiektu już korzystają turyści i wszyscy chętni, którzy aktywnie chcą spędzić wolny czas. Mogą oni tam odpocząć, rozpalić ognisko, potrenować w siłowni zewnętrznej, a dzieci mogą się pobawić na placu zabaw.

Projekt budowy miejsca postojowego dla turystów w Zabratówce współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania wyniosła 90 % kosztów kwalifikowanych, pozostałe 10% pokrył wnioskodawca. Koszt całej inwestycji wyniósł 39 181,67 zł.

Wnioskodawcą – realizatorem opisanego projektu jest Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce.

 

Marek Czarnota


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART