zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2008
URZĄD GMINY INFORMUJE
ŻYCIA OSP
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
Z ŻYCIA SOŁECTW
OCHRONA ŚRODOWISKA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2008 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

życzymy Wam Drodzy Czytelnicy, aby ta Święta Noc zajaśniała
blaskiem prawdziwej świętości Jezusa i aby opromieniała
ona Wasze życie codzienne.

Dzielmy się nawzajem chlebem, miłością i życzliwością.

Niech Bóg obdarzy nas pokojem, zdrowiem i zadowoleniem.

W Nowym Roku życzymy Wam mniej trosk,

więcej szczęścia i nieustannej Opatrzności Bożej.


Kierownik i Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku

 


Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku w czterech językach
Wsparcie dla szkoły
Na dobry początek – dobry koniec roku
Edukacja Rozwojowa i Globalna w Szkole w Błędowej
Dziękujemy
Ostatnie wydarzenia w szkole w Błędowej Tyczyńskiej
Powiedz mi, co czujesz, a powiem Ci…
„Nie ma jak w szkole – ciepło, życzliwie, bezpiecznie.”
Każdy człowiek ma prawo …
Światełko pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego
Uczniowie z Chmielnika na uroczystości odsłonięcia pomnika „Wedety” w Rzeszowie
Witaj Święty Mikołaju
Chór Gaudete
Boże Narodzenie
Nowości w Bibliotece
Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku w czterech językach

Bienvenue! Benvenuto! Üdvözöljük! Witamy!


Od października 2006 r. szkoła nasza uczestniczy w projekcie LLP Sokrates – Comenius „Książki rozpalają umysł”. Celem naszych działań jest rozwijanie myślenia pod wpływem czytania i słuchania opowiadań, rozbudzanie wyobraźni i kształtowanie zainteresowań.

W dniach od 20 do 22 listopada w ramach projektu miała miejsce 5 wizyta robocza, a 1, w której nasza szkoła wystąpiła w roli gospodarza.

Delegacje krajów partnerskich (z Węgier, Włoch i Francji) powitaliśmy w murach szkoły 20 listopada. Na tę okazję uczniowie klas II i III przygotowali inscenizację "Brzydkiego kaczątka" oraz taneczną interpretację "Calineczki" J. Ch. Andersena. Oba występy spotkały się z żywym zainteresowaniem ze strony wszystkich zebranych i nagrodzone zostały gromkimi brawami. W międzyczasie koordynator programu, Anna Piccolo z Włoch oraz dyrektor szkoły francuskiej, Guj Perrine, udzielili wywiadów dla Telewizji Rzeszów.


 

Następnym punktem wizyty w tym dniu było zwiedzanie szkoły i Punktu Przedszkolnego. Odświętna atmosfera udzieliła się nie tylko nauczycielom i pracownikom szkoły, ale również samym uczniom, którzy w tym dniu witali się we wszystkich 4 językach. Kulminacyjnym punktem 1 dnia wizyty była dyskusja nad dotychczasowym przebiegiem projektu i związanymi z tym planami na przyszłość. Zaprezentowano także wynik prac nad powieścią L. Carroll "Alicja w krainie czarów" - stworzono komiks, zbudowany z czterech części, z których każda była dziełem uczniów z innego kraju partnerskiego.

21 listopada wszyscy zebrali się ponownie w szkole. Spotkanie uświetnili Pani Wizytator, przedstawiciele lokalnych władz oraz dyrektorzy szkół gminy Chmielnik. Delegacja z Włoch zaprezentowała tego dnia nową stronę internetową naszego projektu. Oprócz tego omówiono też osiągnięcia poszczególnych szkół na polu dotychczasowej współpracy. Przedstawiono różne organizacje systemów edukacyjnych w krajach partnerskich. Goście przybliżyli wszystkim zebranym organizację edukacji szkolnej we Francji, Włoszech i na Węgrzech. Na koniec wszyscy zostali ugoszczeni regionalnym jadłem, a swobodnym dyskusjom sprzyjały dźwięki włoskich, francuskich i węgierskich przebojów.

Piąta wizyta robocza zakończyła się wycieczką do Łańcuta oraz zwiedzaniem rzeszowskiego rynku. Goście zobaczyli więc wczesnobarokowy zamek, bibliotekę oraz Muzeum Powozów. Na koniec zagłębili się w korytarzach rzeszowskiej Podziemnej Trasy Turystycznej.

Podczas pożegnania delegacje krajów partnerskich nie kryły wzruszenia. Wszyscy zachwycali się serdeczną atmosferą panującą w szkole, jak i podczas całej wizyty.

Miejscem kolejnego spotkania roboczego w ramach projektu LLP Sokrates – Comenius będzie prawdopodobnie Budapeszt.

Michał Wolańczyk

Edyta Chudzikiewicz


do góry następna strona

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART