zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2013 STOWARZYSZENIA
STOWARZYSZENIA

Niepełnosprawni notatka Gminna
Z naszych wspomnień
"Od kłóska do kiczki”"
"Żywe izby pamięci i tradycji"
Realizacja projektu pt. "Razem na rowerze"
"Żywe izby pamięci i tradycji"

Projekt realizowany w ramach projektu „Akademia słowa, umiejętności i realizacji” realizowanego przez: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

Fundacja Generator Inspiracji jest liderem projektu, we współpracy z partnerami: Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola”, Stowarzyszenie Kultywowania Kultury i Tradycji Ziemi Futomskiej oraz Stowarzyszenie Strefa Rozwoju.

W ramach projektu odbyły się:

  1. Szkolenie „abc wolontariatu” oraz warsztaty cyrkowe; w Izbie Tradycji w Woli Rafałowskiej
  2. Wizyta studyjna w Bieszczadach, uczestnicy zwiedzili Muzeum Bojkowskie w Myczkowie, wzięli udział w warsztatach bibuł karskich i garncarskich w Gospodarstwie Agroturystycznym „Bazyl” oraz zwiedzili Zagrodę Magija.
  3. Noc w Izbie, dwa eventy w Futomie i w Woli Rafałowskiej podczas, których można było obejrzeć Izby Pamięci i Tradycji, wziąć udział w warsztatach garncarskich oraz popróbować tradycyjnych potraw (kapusta z grochem, pamuła, żurek, bulwiak …). Uczestnicy obejrzeli filmy „Od kłóska do kiczki – żniwa w Woli Rafałowskiej” oraz „Wilijo – futomska wigilia”.
  4. Odbyły się warsztaty rzeźbiarskie w Woli Rafałowskiej, prowadzone przez artystów rzeźbiarzy z Futomy oraz warsztaty z filcu prowadzone przez Stow. „Nasza Wola” w Futomie.
  5. W ramach projektu powstały: tablice na Izby, foldery, zakładki i smycze jako materiał promocyjny Izb Pamięci Tradycji.

W ramach działania „Rozwój form pracy z dziećmi i młodzieżą z terenu Gminy Chmielnik” dofinansowanego przez Urząd Gminy w Chmielniku odbyły się:

  1. Rajd pieszy dla szkół Gminy Chmielnik „Gwieździsty zlot” – uczestnicy dotarli do Woli Rafałowskie obraną przez siebie trasą, obejrzeli Izbę Tradycji, brali udział w konkursach oraz zostali poczęstowani smaczną kiełbaską.
  2. Warsztaty fotograficzne podczas których uczestnicy poznawali tajniki fotografii cyfrowej, wykonywali zdjęcia oraz obrabiali je w programie Picassa. Obrabiano zdjęcia z żniw oraz wykonano i przygotowano zdjęcia do folderu Izba Tradycji w Woli Rafałowskiej.
  3. Warsztaty „Zabawa z filcem”, uczestnicy wykonywali ozdoby z filcu czesankowego i gładkiego. Były to kwiatki, broszki, etui na komórkę i okulary, korale i inne. Prowadzone były społecznie przez panią Agnieszkę Kołodziej.
  4. Warsztaty decupage – czyli ozdabianie przedmiotów serwetkami. Powstały pięknie ozdobione puszki, talerzyki oraz bombki na choinkę. Prowadzone były społecznie przez panią ze Stow.

Proszę przyjąć świąteczne życzenia:

Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART