zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 4/2018 OŚWIATA I KULTURA
Młodzi dla Niepodległej

 


        

W przeddzień uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na naszej lokalnej scenie w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego miał miejsce koncert na miarę koncertu jaki odbył się na Stadionie Narodowym. Tego wieczoru w muzyczną, sentymentalną podróż zabrali nas młodzi, którzy na tę okazję przygotowali kilkanaście utworów we własnej aranżacji. To był ich subiektywny wybór, czasami zaskakujący ale też niebanalny, bo dzięki temu zebrani wysłuchali utworów mniej znanych i poszerzyli swoją wiedzę o Polsce. Zaśpiewane przez młodych artystów piosenki odwoływały się do ważnych, niejednokrotnie tragicznych wydarzeń jakie zapisane są na kartach historii naszej Ojczyzny. Każdy z widzów wzruszał się przy czymś innym, ale największe oklaski zebrały takie utwory jak: „Biały krzyż”, „Ostatnia niedziela”, „Dwa serduszka, cztery oczy”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Ja to mam szczęście”. Występom wokalnym towarzyszyła oprawa słowna, która miała dostarczyć wiedzy o konkretnym utworze, ale też przedstawić go w historycznym kontekst kontekście. Koncert zakończyło wspólne, uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. To był niesamowity wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie przypominał o tym jak ważnej chwili doczekaliśmy i jaka praca przed nami, aby to złe co miało miejsce nigdy się nie powtórzyło, a nasza Polska rosła w siłę. Jan Zamojski w XVI wieku wyrzekł takie słowa: „...takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie...” Patrząc na młodzież, która przygotowała koncert można powiedzieć, że Rzeczpospolita jest w bardzo dobrych rękach.

„Koncert o Niepodległej” powstał dzięki zaangażowaniu, talentowi i miłości do Ojczyzny następujących osób: Patrycji Malinowskiej, Patrycji Nawojskiej, Marcina Nizioła, Patryka Nazimka, Michała Chadama. O nagłośnienie zadbał Zbigniew Szela, oprawę słowną przygotowała Karolina Mrozek, a przepiękne zdjęcia wykonała Weronika Marciniec.

Oprac. Irena Szczypek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 19 Maja 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART