zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2009 OŚWIATA I KULTURA
Zimowe wspomnienia

Zima w końcu zadbała o śnieg i pozwoliła nam zrealizować niektóre z dziecięcych marzeń. Rada Sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Zabratówce 22 lutego zorganizowała kulig, który cieszył się dużym powodzeniem. Wzięło w nim udział ponad sto osób: dzieci, młodzieży i dorosłych, nie tylko z Zabratówki, ale i sąsiednich miejscowości. Dwa zaprzęgi konne oraz siedem traktorów ciągnęło długi sznur sanek. Ten widok robił niesamowite wrażenie, które potęgowała jeszcze malownicza trasa kuligu biegnąca drogą przez las - od Domu Ludowego do kaplicy św. Huberta. Tutaj na zmarzniętych uczestników czekało ognisko, możliwość własnoręcznego upieczenia na nim kiełbaski oraz gorąca herbata.

Nad bezpieczeństwem osób biorących udział w imprezie czuwała OSP z Zabratówki. 

Kulig dał możliwość integracji przy okazji aktywnego wypoczynku i  dobrej zabawy, a  liczba jego uczestników pokazała jak bardzo potrzebne jest inicjowanie i realizacja takich wydarzeń.

Sponsorom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania kuligu, składam podziękowania.

 

 

Piotr Szczepański
Sołtys wsi Zabratówka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 20 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART