zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 GOPS W CHMIELNIKU
GOPS W CHMIELNIKUOgłoszenie
Pomoc społeczna
Świadczenia rodzinne i fundusz alimentacyjny
Zmiana w świadczeniu pielęgnacyjnym
Świetlica socjoterapeutyczna
Życzenia
Świetlica socjoterapeutyczna

Witamy Szanownych Czytelników Wieści Gminnych. Od naszego ostatniego artykułu minęło kilka miesięcy. Ten czas obfitował dla nas w różne wydarzenia, które chcielibyśmy Państwu pokrótce przybliżyć.

W miesiącu styczniu br. organizowaliśmy wiele konkursów m.in. konkurs plastyczny pt: „Zimowo nam”, w którym wzięło udział wiele osób. W lutym br. zorganizowaliśmy w naszej świetlicy na zakończenie karnawału dyskotekę walentynkową i obdarowaliśmy się wzajemnie własnoręcznie wykonanymi pocztówkami z tej to właśnie okazji. Natomiast na dzień 8 marca przygotowaliśmy dla każdej z naszych świetlicowych kobiet krepinowe lilie tygrysie, które wyglądały prawie jak żywe kwiaty. Poprzez uczestniczenie w zajęciach plastycznych mieliśmy możliwość odkryć swój potencjał twórczy i rozwijać swoje umiejętności artystyczne, między innymi przy użyciu takich technik jak malarstwo witrażowe czy decoupage (technika serwetkowa), dzięki którym stare czy niepotrzebne przedmioty nabierają nowego wyrazu, znaczenia, piękna i artystycznej głębi. W ramach zajęć kulinarnych uczymy się samodzielnie przygotowywać potrawy, np. gofry z bitą śmietaną i owocami, sałatki warzywne i owocowe, czy też słodkie wafle z toffi. Aktualnie czynimy przygotowania do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Odlewamy, czyścimy i malujemy gipsowe pisanki, kurczaki, zające, a także wykonujemy koszyczki techniką origami. Wszystkie te czynności sprawiają nam wiele radości i odczuwamy satysfakcję z własnych dokonań.

 

   

 

Wychowawca i Wychowankowie Świetlicy
Socjoterapeutycznej w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART