zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIE
INFORMACJA
012345

Wieść Gminna 1/2018 OŚWIATA I KULTURA
Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

2 marca gościliśmy w bibliotece w Błędowej Tyczyńskiej pisarza dla dzieci i młodzieży – pana Rafała Witka. Naszego gościa mogliśmy zaprosić, dzięki działającemu w bibliotece Dyskusyjnemu Klubowi Książki. W spotkaniu uczestniczyli członkowie DKK właśnie, a także uczniowie klas VI i VII. Wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez autora.

Było o zabawie słowem, tworzeniu fantazyjnych zdań, porównań, używaniu wyobraźni... Wszystko po to, aby nauczyć się pisać zrozumiale, interesująco a jednocześnie z polotem. Aby nasze pióro stało się "lżejsze". Niezależnie od tego, czy piszemy sms, e-mail, wypracowanie czy rozprawkę. Uczestnicy spotkania żywo zaangażowali się w dyskusję, a także chętnie brali udział z różnorakich zadaniach, postawionych przed nimi, przez pana Rafała. Często trzeba było wysilić nie tylko umysł ale i wyobraźnię. Spotkanie było przeprowadzone w oparciu o książkę, którą nasz gość współtworzył pt. "Tresura pióra".

Nie obyło się oczywiście bez pytań o twórczość. Pan Witek jest bowiem autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Część z nich czytaliśmy i dyskutowaliśmy o nich podczas spotkań DKK. Trzeba przyznać, że zawsze wywoływały pozytywne emocje i uśmiech na naszych twarzach. To również spowodowało, że chcieliśmy poznać osobiście ich autora.

Spotkanie z Rafałem Witkiem było świętem dla DKK, nagrodą dla jego członków za regularne spotkania i dyskusje o książkach.

Naszemu gościowi bardzo dziękujemy za niezwykle interesujące i pełne emocji spotkanie.


Agnieszka Wąsacz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART