zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
KGW W BORÓWKACH
STOWARZYSZENIA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2013 OŚWIATA I KULTURA
Podsumowanie innowacji "Podajmy sobie ręce"

Dobiegają końca zajęcia w oddziałach zerowych w roku szkolnym 2012/2013. Za dwa miesiące dzisiejsi jeszcze przedszkolacy staną się uczniami klasy I. Zanim to jednak nastąpi chcemy podsumować roczne działania w realizowanej innowacji „Podajmy sobie ręce w zabawie i w piosence”. Było to wspólne przedsięwzięcie realizowane przez nauczycielki dwóch szkół: Alicji Ziaji ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego i Haliny Biestek ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy z Zespołu Szkół w Chmielniku.

O wcześniejszych poczynaniach sukcesywnie informowałyśmy Czytelników gazet, gdyż dzieci bardzo lubią, aby ich rodzice i znajomi o nich czytali.

W maju dzieci z klas zerowych z wymienionych szkół wraz z wychowawczyniami - w ramach realizacji wcześniej zaplanowanych działań - uczestniczyły w dwóch wycieczkach.

Pierwsza odbyła się 7 maja, wtedy to dzieci udały się na ekologiczną wycieczkę do oczyszczalni ścieków w Chmielniku. Przewodnikiem po oczyszczalni był pan Marian Kręcidło. Dzieci zapoznały się z etapami oczyszczania ścieków, podziwiały rzęsę wodną rosnącą na stawach i oczko wodne. Było to ważne doświadczenie wprowadzające w naoczny sposób w zagadnienia związane z edukacją ekologiczną, a ponad to była to dobra okazja do spotkania zaprzyjaźnionych grup.

Kolejna wycieczka odbyła się 23 maja, wtedy to dzieci klas zerowych obu szkół wyjechały na wycieczkę do Rzeszowa. Zwiedziły Rynek w Rzeszowie, zapoznały się z zabudową rzeszowskiej Starówki, podziwiały zabytkową studnię, ratusz, karmiły gołębie. Po miłych wrażeniach na Rynku dzieci udały się do pizzerii na pyszne zapiekanki.

Kolejnym punktem wyprawy była wizyta w redakcji „Nowin”. Celem tej wizyty było zapoznanie z zawodem dziennikarza. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały i zobaczyły, jak z dnia na dzień powstaje gazeta, którą czytają ich rodzice, dziadkowie i znajomi. Obejrzały film o codziennej pracy w redakcji, były w dziale technicznym, gdzie łamane są strony. Ogromną frajdę sprawiły im opowieści dziennikarza Bartosza Gubernata o tym, jak powstawały teksty o żyjącym w Głogowie Małopolskim lwie o imieniu Simba. Dzieci zadawały mnóstwo pytań, co świadczy o tym, że być może wśród nich rosną przyszli dziennikarze.

Na koniec wizyty otrzymały wspaniałe prezenty i pamiątki: książki „Było sobie życie”, bajki DVD, baloniki oraz pamiątkowe zdjęcia. Wizyta ta odbyła się dzięki życzliwości pana Dariusza Dziopaka – zastępcy redaktora naczelnego gazety „Nowiny”. Informacja o naszym wspólnym pobycie na wycieczce w Rzeszowie ukazała wraz ze zdjęciem zrobionym przez profesjonalnego fotoreportera w … „Nowinach”.

Chcemy gorąco podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej innowacji, a w szczególności pani Dyrektor Szkoły Nr 3 - Bożenie Gwizdale i pani Dyrektor Zespołu Szkół w Chmielniku – Barbarze Mucha, rodzicom, sponsorom i tym, którzy w naszych działaniach uczestniczyli, a więc kochanym Wychowankom obydwu grup zerowych. Życzymy Wam, nasi Kochani, samych szóstek i piątek w szkole oraz kontynuowania nawiązanych znajomości. Podaliście sobie ręce w zerówce, więc „trzymajcie się” wspólnie dalej, gdyż pochodzicie z jednej pięknej miejscowości, w której za kilka lat będziecie mieć wiele do zrobienia.

My, nauczycielki, zobowiązujemy się kontynuować podobną współpracę w kolejnym roku szkolnym.

Alicja Ziaja i Halina Biestek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 17 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART