zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2018 OŚWIATA I KULTURA
Faustynka i Ignaś - dla niepodległej.

- Kto wygra mecz?- zapytała, ku ogólnemu zdziwieniu młodej publiczności, sympatyczna blondynka.

- Polacy!- zabrzmiała odpowiedź, zwłaszcza chłopców.

- Kto strzeli bramki? - znów blondyna.

- Lewandowski!!! - odkrzyknęli, wyraźnie zaintrygowani już młodzi ludzie.

Dzień pochmurny, ale ciepły. Z samochodu wysiada sympatyczna, uśmiechnięta blondynka. Wita się serdecznie. Rozmawia. Cały czas uśmiecha. Biała sukienka, na ramionach kibicowski szal - rzecz jasna w barwach narodowych. Już po chwili nie ma się cienia wątpliwości, że jest typem człowieka, z którym ma się o czym porozmawiać, pomimo tego, że widzi się go po raz pierwszy. Na sali czekają już dzieci. Ciekawe, ale też poddenerwowane niepewnością tego, co się zaraz wydarzy. Zalega cisza… Uśmiechnięta blondynka z iskierką w oku, ku zaskoczeniu wszystkich obecnych, pyta- Kto wygra mecz?...

I tak to się zaczęło. 19 czerwca, uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Rafałowskiej, wzięły udział w spotkaniu autorskim z panią Wiolettą Piasecką- pisarką, autorką bajek i opowiadań dla dzieci. Pani Wioletta, pytaniem o mecz, odstresowała i rozweseliła swoją młodą publiczność. Wszyscy słuchali jej z zapartym tchem. Byli zafascynowani tym, o czym opowiadała pisarka. A pani Piasecka nie mówiła rzecz jasna tylko o footballu. Dzieci poznały piękną historię małego - wielkiego Ignasia Paderewskiego, który, oprócz tego, że miał talent muzyczny, uczynił mnóstwo dobrego dla naszej ojczyzny. Były wierszyki o zwierzętach i pytania z wróżbami. Była opowieść o Faustynce i zagadki piłkarskie. Było o niepodległej Polsce. Była radość i żarciki.

Wioletta Piasecka- autorka ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii m.in. Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej, czterech sztuk teatralnych, wielu słuchowisk radiowych. Sukces wydawniczy i autorski przyniosła współpraca z wydawnictwem DROZD Elbląg, która zaowocowała serią pt. „Baśnie Wioletty Piaseckiej”. Najnowsze z jej książek „Faustynka.” i „Ignaś”, to książki z serii „Opowieści patriotyczne”. Obie książki będą wspaniałą lekturą dla młodych czytelników w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Opowiadania Wioletty Piaseckiej zawierają również tematykę aktualną do dziś, a jej bohaterowie posiadają cechy ważne także dla współczesnych dzieci. Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chmielniku.

  

Agnieszka Kołodziej
bibliotekarz GBP w Chmielniku Filia w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART