zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2018
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2018 OŚWIATA I KULTURA
Żegnamy się z Julką Kubą i Psotnikiem

Wraz z końcem roku szkolnego zakończyliśmy także nasze świetlicowe spotkania Kubą Julką oraz z Psotnikiem, bohaterami Mega Misji. Zadania ukończyliśmy jeszcze zanim słońce zaczęło mocniej świecić, dzięki czemu cieplejsze popołudnia spędzaliśmy na zabawie na świeżym powietrzu. Uczniowie naszej szkolnej świetlicy zyskali wiedzę o tym jak kreatywnie i mądrze korzystać z tabletów, laptopów czy też smartfonów.

Z powodzeniem pomógł nam w tym Psotnik – ulubieniec programu MegaMisja.

W ciągu dziesięciu miesięcy roku szkolnego dzieci, dzięki przedsięwzięciu Fundacji Orange, poszerzyły wiedzę w różnych obszarach tematycznych (dostępnych także on line):

  • korzystanie z informacji
  • dziecko w środowisku medialnym
  • język mediów
  • kreatywne korzystanie z mediów
  • bezpieczeństwo w komunikacji i mediach
  • etyka i wartości w komunikacji i mediach
  • ekonomiczne aspekty działania mediów
  • kompetencje cyfrowe
  • mobilne bezpieczeństwo

Tematy z pozoru trudne, dzięki prostym przykładom z życia Kuby i Julki stały się mniej skomplikowane.

Nasza szkoła dzięki programowi otrzymała dwa tablety, wiele nowych, ciekawych książek, które cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci. Ponadto zyskaliśmy ciekawe gry edukacyjne i zręcznościowe: Kotostrofa, Double i wiele innych. Wspólnie, podekscytowani otwieraliśmy kolejne paczki z materiałami plastycznymi, służącymi do tworzenia przeróżnych, kreatywnych prac, aby dobrze pożytkować czas spędzany w szkolnej świetlicy. Wszystkie dzieci, biorące udział w programie otrzymały gadżety (długopisy, naklejki, przywieszki, linijki) z logo programu. Za wszystkie nagrody pozyskane dla uczniów naszej szkoły bardzo dziękujemy.

A. Korbecka


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART