zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2019 OŚWIATA I KULTURA
Abecadło Plastyka

 1

Dużym zainteresowaniem w Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego w Chmielniku cieszą się zajęcia plastyczne pod nazwą „Abecadło Plastyka”. Nasza przygoda z rysowaniem rozpoczęła się w marcu bieżącego roku. Obecnie mamy, aż trzy grupy młodych artystów, a nowych chętnych nie brakuje, co oczywiście bardzo nas cieszy i motywuje do dalszych przygód z malarstwem. Głównym celem naszych spotkań jest rozwijanie zainteresowań związanych z twórczością plastyczną oraz sztuką, wyobraźni, kształtowanie wrażliwości artystycznej, przyswajanie terminów plastycznych, ale przede wszystkim czerpanie radości i przyjemności z tworzenia i pokazanie dziecku, że „Każdy człowiek jest na swój sposób artystą”

Najmłodsi uczestnicy Abecadła to 15 osobowa grupa dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Poprzez różnorodność na zajęciach (malowanie, rysowanie, klejenie, wycinanie, układanie, tworzenie kompozycji, lepienie, składanie) ćwiczymy sprawność manualną i nabywamy umiejętności radzenia sobie z nowymi zadaniami. Zajęcia zaczynamy lub kończymy (w zależności od zaplanowanego tematu) wspólną zabawą kształtując w ten sposób umiejętność pracy w zespole.

Dwie pozostałe grupy również 15 osobowe to miłośnicy rysowania od 7 do 12 lat, którzy odkryli już w sobie swój styl artystyczny, albo nadal poszukują i na pewno podczas zajęć każdy znajdzie coś dla siebie.

Tematy spotkań przygotowane są w oparciu o wcześniejsze poznanie zainteresowań oraz upodobań dzieci i zdecydowanie różnią się od zajęć szkolnych. Do tej pory zapoznaliśmy się z takimi pojęciami jak: artystyczne linie, abstrakcja, barwy pochodne, cień, cieniowanie, dyptyk, ekspresja, figury geometryczne, gama barw, malarstwo Vincenta van Gogha, horyzont, a przed nami jeszcze wiele ciekawych zagadnień. Wszystkie spotkania zaczynamy od zapoznania się z nowym plastycznym terminem. Uczestnicy angażowani są do rozmowy, wspólnego szukania inspiracji, aby rozwijać umiejętność obserwowania otaczającego nas piękna w przyrodzie i bogactwa barw w naturze. Po krótkiej, ale ciekawej lekcji teorii wykonujemy ćwiczenia pomocnicze i zabieramy się do tworzenia naszych pięknych prac. Dzieci zawsze bardzo mocno angażują się w proces tworzenia i z ogromną dumą pokazują swoje prace rodzicom, a nasze motto brzmi „U każdego znajdziemy coś ładnego” Wspólnie wybieramy najładniejszy element kompozycji u kolegów i koleżanek, aby każdy uwierzył w swoje możliwości twórcze. Młodzi Artyści z przyjemnością podejmują nowe wyzwania. Z uśmiechem na ustach i głową pełną pomysłów wzięli udział w konkursie plastycznym „Odpoczywaj na wsi” organizowanym przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników i oczywiście życzymy samych sukcesów.

Efekty naszych działań mogą Państwo obserwować na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku (Facebook). Zapraszamy serdecznie do oglądania, a mamy się czym pochwalić.

1 1 1

Animator Kultury – Sylwia Kozak


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 29 Maja 2020 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
31 Grudnia 2019 r.
Mieszkańcy Gminy Chmielnik udowodnili, że dzień 11 listopada powinien być zawsze wyjątkowym dniem. W 2019 roku obchodziliśmy również Święto Wolności, ponieważ 4 czerwca minęła 30. rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów w Polsce.
31 Grudnia 2019 r.
Zbliża się koniec roku 2019. Rok ten był okresem wytężonych prac inwestycyjnych prowadzonych przez Gminę Chmielnik.
28 Grudnia 2019 r.
Od dnia 1 stycznia 2020 r. gminny systemem gospodarowania odpadami komunalnymi ulega zmianom.
Realizacja: ProART