zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
Jak uprząść ze słomy złoto…

W dniu 22 lutego 2011 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. Jana Bałdy nr 1 w Chmielniku wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. ”Skrzat Titelitury”.

Przedstawienie oparte na mniej znanej baśni Braci Grimm, to opowieść o córce młynarza, która przez przechwałki swojego ojca znalazła się w poważnych tarapatach... Król każe jej uprząść ze słomy złoto… Jeśli wykona zadanie, zostanie królową, jeśli nie- jej ojciec straci młyn a ona stanie się służącą władcy. Z pomocą dziewczynie przychodzi Skrzat Titelitury, jednak za przysługę młynarzówna będzie musiała drogo zapłacić…

Mamy nadzieję, że spektakl ten uświadomił małym widzom, iż zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy, może mieć złe konsekwencje. Dzieci zostały ostrzeżone także, aby nie składać pochopnych obietnic- zwłaszcza nieznajomym.

Barwne przedstawienie z pięknymi strojami, scenografią i muzyką zachwyciło niejednego widza. Z pewnością nie będzie przesadą stwierdzenie, że była to jedna z najpiękniejszych bajek w wykonaniu aktorów ze studia „Art.-Re” z Krakowa. Następne spotkania z aktorami już w maju.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Czwartek, 11 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART