zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
Jak uprząść ze słomy złoto…

W dniu 22 lutego 2011 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. por. Jana Bałdy nr 1 w Chmielniku wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. ”Skrzat Titelitury”.

Przedstawienie oparte na mniej znanej baśni Braci Grimm, to opowieść o córce młynarza, która przez przechwałki swojego ojca znalazła się w poważnych tarapatach... Król każe jej uprząść ze słomy złoto… Jeśli wykona zadanie, zostanie królową, jeśli nie- jej ojciec straci młyn a ona stanie się służącą władcy. Z pomocą dziewczynie przychodzi Skrzat Titelitury, jednak za przysługę młynarzówna będzie musiała drogo zapłacić…

Mamy nadzieję, że spektakl ten uświadomił małym widzom, iż zarozumialstwo, przechwalanie się i mówienie nieprawdy, może mieć złe konsekwencje. Dzieci zostały ostrzeżone także, aby nie składać pochopnych obietnic- zwłaszcza nieznajomym.

Barwne przedstawienie z pięknymi strojami, scenografią i muzyką zachwyciło niejednego widza. Z pewnością nie będzie przesadą stwierdzenie, że była to jedna z najpiękniejszych bajek w wykonaniu aktorów ze studia „Art.-Re” z Krakowa. Następne spotkania z aktorami już w maju.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 17 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART