zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
Ocalmy od zapomnienia

Czas płynie szybko…

W niepamięć odchodzą ludzie, wydarzenia, zmieniają się miejsca…

Gdy sięgamy pamięcią wstecz, okazuje się, że coraz więcej tam luk, białych plam. A tak bardzo chcielibyśmy pamiętać… Niestety …

Dlatego tak ważne jest, aby ocalić od zapomnienia te chwile ulotne jak motyle, tych ludzi, którzy uczynili dla nas tyle dobra, te miejsca, które nowa cywilizacja zmienia.

Prawdziwe skarby tkwią w naszych mamach, tatach, babciach, dziadkach. Ileż opowieści o czasach im współczesnych słyszeliśmy. Ileż z nich budzi nasze zdziwienie. Żal byłoby, aby wraz z tymi ludźmi odeszła w mroki niepamięci nasza historia, to, co było dla nich ważne, o co walczyli, zabiegali, co stanowiło ich codzienność.

Dlatego też zachęcamy wszystkich do spisywania wspomnień o naszej miejscowości, o ludziach i miejscach. Może wspólnie uda nam się „zatrzymać” czas?

Spisane i podpisane opowieści prosimy dostarczyć osobiście do Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku w godzinach jej pracy lub drogą elektroniczną na adres gbpchmielnik@op.pl.

Mamy nadzieję, że ze zgromadzonych prac stworzymy zbiorek wspomnień.

Agata Litwin-Ślemp


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART