zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
Dochodowa gazetka?

Dziś niemalże każda szkoła wydaje własną gazetkę. Nie każda jednak szkolna gazetka odnosi sukcesy i nie każda na siebie zarabia. Jak to rozumieć? Można zupełnie dosłownie. Otóż, doskonałym przykładem tego wyjątku jest „Gimzetka” wydawana w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku.

W bieżący roku szkolnym dobrą passę gazetki rozpoczęło wyróżnienie w V Podkarpackim Przeglądzie Gazetek Szkolnych. Była to nie lada promocja dla młodych redaktorów tego czasopisma, w których skład wchodzą uczniowie zarówno pierwszych, drugich jak i trzecich klas Gimnazjum, zaangażowani w działalność kółka dziennikarskiego. Nie sposób nie wspomnieć tu o dwojgu nauczycielach – Pani Darii Głodowskiej i Witoldzie Raku, którzy uczą młodzież od podstaw dziennikarskiego kunsztu. Dalsze losy „Gimzetki” udowodniły, że prawdziwy talent broni się sam. Niedawno szkołę obiegła wiadomość, że numer specjalny tego czasopisma zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie pt. „ZTU w naszej gazetce” ogłoszonym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, zostawiając w tyle ponad 130 innych gazetek. Szczęśliwe zakończenie tej historii jest takie, że szkolna redakcja otrzymała w nagrodę 3000 zł i działa nadal, korzystając z nowego, profesjonalnego sprzętu, który wspomaga pracę dziennikarzy.


Monika Wójcik


do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART