zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2012 OŚWIATA I KULTURA
Przegląd Kolęd i Pastorałek i otwarcie nowego lokalu biblioteki w Błędowej Tyczyńskiej

26.01.2012 r. w Bibliotece Publicznej w Błędowej Tyczyńskiej, Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W tym dniu oficjalnie została oddana do użytku Filia GBP w Chmielniku w Błędowej Tyczyńskiej. Pomieszczenia wyremontowano dzięki przychylności władz gminy. Błędowska Biblioteka zyskała pomieszczenie o pow. 60 m˛ na wypożyczalnię, oraz duży hol na którym można prowadzić imprezy animacyjne. Biblioteka w tym miejscu będzie nie tylko sprawować swoje podstawowe funkcje czyli udostępniać zbiory, ale będzie też pełnić rolę świetlicy środowiskowej i centrum aktywności lokalnej.

Sprawna przeprowadzka biblioteki była możliwa dzięki pomocy sołtysa pani Krystyny Walas, pracowników Urzędu Gminy Chmielnik, pań z Koła Gospodyń w Błędowej Tyczyńskiej za którą to jesteśmy bardzo wdzięczni i zobowiązani.


W budynku mieści się również Stowarzyszenie Pro Regione, Stowarzyszenie Razem, Koło Gospodyń w Błędowej Tyczyńskiej. Uczestnicy spotkania przy ciastku i herbacie wysłuchali przepięknych kolęd i pastorałek, a także obejrzeli jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Chmielnik z następujących szkół:

  • Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” – pod kierunkiem p. Justyny Szeli-Adamskiej i p. Adriana Adamskiego
  • Szkoły podstawowej z Zabratówki i Chmielnika
  • Zespołu Szkół w Chmielniku

Ten piękny, stary zwyczaj kultywowany był w tym miejscu od dawna. Chcielibyśmy podtrzymać tę tradycję i corocznie spotykać się tutaj w okresie bożonarodzeniowym.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART