zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
STOWARZYSZENIA
OGŁOSZENIE WŁASNE
012345

Wieść Gminna 1/2013 OŚWIATA I KULTURA
Wieczory kreatywności, czyli jak młodzi obalają stereotypy

Kto by pomyślał, że w bibliotece można tańczyć i oglądać dobre filmy! Młodzież gminy Chmielnik obala stereotypy!

Środowe popołudnia dla 15-osobowej grupy nastolatków z terenu gminy stały się wieczorami wytężonej pracy. Chętne osoby, które pragnęły pożytecznie i w towarzystwie rówieśników spędzać wolny czas, napisały projekt o tym, jak w unikalny sposób rozdysponować środki pozyskane z programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zdefiniowane chęci przyniosły skutek: od stycznia wspólnie z p. Beatą Wojnarowicz-Hondz i p. Ireną Szczypek aktywnie działamy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku nad stworzeniem filmu, prezentującego nasze zdolności nabyte w czasie trwania projektu, oraz przedstawienia teatralnego „Oskar i pani Róża”. Umiejętności nabywamy przez samodzielną pracę, ale i na warsztatach ze specjalistami: p. Kamilem Dobrowolskim – aktorem Teatru Maska w Rzeszowie oraz redaktorami z TVP Rzeszów. Spotkania oko w oko z dziesiątą muzą, czyli noce filmowe, wyjazd do teatru i zwiedzanie budynku TVP Rzeszów to przykłady na dynamizm zajęć. A co ze wspomnianym wyżej tańcem? Aby uzyskać większą efektywność, zebrania zaczynamy od niezwykle radosnych choreografii, które pobudzają do nieprzeciętnego myślenia.

Celem programu „Równać szanse” jest kształcenie umiejętności społecznych i podnoszenie kompetencji młodych, dlatego sami reżyserujemy przedstawienie, scenariusz filmu również jest autorski, a udział w programie pozwolił na zakup kamery do profesjonalnego przygotowania tego filmu. Zwieńczeniem półrocznej pracy będzie czerwcowy Festiwal Kultury Młodzieżowej o nazwie „Dwa Trzy Osiem Fest”, na którym sami Państwo będziecie mogli ocenić jej efekty.

Projekt „Strefa Kultury Młodzieżowej” realizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Chmielniku w ramach Programu Równać Szanse- Regionalnego Konkursu Grantowego finansowanego przez Polską – Amerykańska Fundację Wolności

 

Karolina Nurcek


poprzednia strona do góry

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART