Temperatury rosną... Zima, która w tym roku była szczególnie śnieżna, już macha nam na pożegnanie. Zostaje z nami wspomnienie zabaw na śniegu, a w naszej szkole pomimo panującej sytuacji życie szkolne rozwija się nadal. W 2 półroczu podejmowaliśmy nowe inicjatywy zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.
Razem na Święta – Podczas udziału w III edycji akcji uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy.
Serce dla Serca – Nasza Szkoła już od wielu lat zbiera plastikowe nakrętki dla Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Wzięliśmy również udział w akcji "Wkręć się w pomaganie". Z inicjatywy Pani Dyrektor szkoła otrzymała od Prezesa firmy Rewa śp. Zbigniewa Czarnoty prezent w postaci metalowego pojemnika w formie czerwonego serca, który przeznaczony jest do zbierania plastikowych nakrętek.
Zabawa karnawałowa – Pomimo trwającej pandemii wspólnie świętowaliśmy karnawał, który przeprowadzony był w sposób online. Uczniowie, dzięki prowadzonej transmisji za pośrednictwem platformy Microsoft Teams, świętowali i wspólnie bawili się w swoich klasach bądź domach. Zapraszamy do relacji z balu na stronę szkoły bądź na profil Facebook.
Dzień Babci i Dziadka – Młodsi uczniowie nie zapomnieli o swoich kochanych dziadkach i pomimo, że w tym roku nie mogliśmy ich zaprosić w mury naszej szkoły, powstały piękne wirtualne akademię, podczas których Wnuki składały życzenia swoim dziadkom.
Konferencja Asów Internetu – Asy Internetu to program stworzony, by uczyć dzieci umiejętności potrzebnych do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w Internecie. Opiera się uniwersalnych zasadach zachowania: Rozsądku, Uważności, Sile, Życzliwości i Odwadze. Są to również przewodnie myśli tego programu edukacyjnego W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu starsi uczniowie uczestniczyli w szeregu konferencji na temat bezpieczeństwa w sieci.
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto, zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. My świętowaliśmy przez cały tydzień. We wszystkich klasach odbyło się wspólne czytanie legend. Sprawdzano poprawność ortograficzną w „Dyktandzie matematycznym” oraz quizie Kahoot. Uczniowie zmierzyli się również z quizami sprawdzającymi ich umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość poprawnych form językowych. Warto tu przytoczyć słowa Franciszka Ksawerego Dmochowskiego „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”. Pamiętajmy o tym.
Dzień Kobiet w szkolnej bibliotece – Była to okazja, by rozbudzić w niektórych pasję do czytania i zachęcić do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Tego dnia bibliotekę odwiedziło wielu uczniów, każdy z nich mógł wypożyczyć książkę, której główną bohaterką była dziewczyna. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie świetnie się bawili.
Zaproś mnie na swoją lekcję - W ramach ogólnopolskiego projektu uczniowie kl. 4-8 uczestniczyli w wirtualnej podróży do Sri Lanki oraz poznawali pochodzenie niektórych wyrazów w języku polskim. Spotkania z prelegentami odbywały się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.
Przygotowanie palm wielkanocnych przez szkolne koło Caritas.
Monika Pondel
SP Wola Rafałowska
Przed nami Święta Wielkiej Nocy.
Niech Zmartwychwstały Pan napełnia nas wszystkich swoją mocą, radością i głębokim pokojem, a Jego pusty grób niech przypomina o nadziei naszego zmartwychwstania. Z najserdeczniejszymi, świątecznymi życzeniami
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej |