zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 OŚWIATA I KULTURA
W hołdzie Janowi Pawłowi II

,,To w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło…” Każdy z nas ma głęboko w sercu wyryte słowa naszego drogiego Papieża – Jana Pawła II, wypowiedziane w rodzinnym mieście podczas kolejnej pielgrzymki do kraju. Te niezwykle wzruszające chwile postanowiliśmy uczynić fundamentem szkolnego projektu poczynionego w 88 rocznicę urodzin naszego Sługi. Nad całością przedsięwzięcia czuwały: s. Inga Kwiatkowska i kol. Halina Biestek.
8 maja 2008 roku od godziny 15.30 sala Domu Ludowego w Chmielniku zmieniła się w wadowicką kawiarenkę, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 wcielili się w role przyjaciół Karola Wojtyły, czyli popularnego ,,Lolka”. W kawiarnianej atmosferze snute były wspomnienia o życiu naszego wielkiego Polaka. Przywołano wiele nazwisk, ciekawych miejsc i równie interesujących wydarzeń. Przypomniano najważniejsze fakty z bogatego życiorysu Jana Pawła II. Gawędy poszczególnych osób przeplatane były fragmentami homilii wygłoszonych przez naszego wielkiego Rodaka podczas pielgrzymek do ojczystego kraju, inscenizacjami anegdotycznych sytuacji z życia Papieża oraz wspólnie odśpiewanymi pieśniami i ludowymi przyśpiewkami. Szczególne wzruszenie ogarnęło wszystkich podczas chóralnego śpiewania ,,Barki”.

Nostalgiczny charakter spotkania podkreślony został odpowiednim wystrojem sali. Widzowie, patrząc na rząd stolików i siedzących przy nich osób, mogli się poczuć jak w prawdziwej kawiarni. Tym bardziej, że aromat płonących świec i bukietów kwiatów mieszał się z zapachem kremówek, roznoszonych przez ,,kelnerki” z VI klasy.

A ostatnim punktem Dnia Papieskiego w naszej szkole była wspólna degustacja kremówek. Przy kawiarnianych stolikach mogli usiąść wówczas wszyscy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice oraz zaproszeni Goście: ks. Tadeusz Wołosz – proboszcz parafii Chmielnik, s. Dorota Koszyka – dyrektor Gimnazjum Społecznego w Chmielniku, p. Barbara Mucha – dyrektor Gimnazjum w Chmielniku wraz z harcerzami, siostry ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek, p. Beata Wojnarowicz-Hondz – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku, p. Krystyna Szela – kierownik Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Wszystkim Szanownym Gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólne z nami przeżywanie tej niezwykłej uroczystości.
Gorące podziękowania kierujemy również w stronę Rodziców, na których pomoc zawsze możemy liczyć.
Słowami wiersza, poświęconego postaci Jana Pawła II, możemy powiedzieć:

,,Chwała Panu Bogu,

Panu Bogu chwała,

Że Ojca Świętego

Polska światu dała”.

Dużo ,,mądrych głów” spisało równie dużo zasług naszego Papieża dla Polski i całego świata. Zrobił On dużo dobrego i dla naszej społeczności szkolnej. Dzięki Niemu mogliśmy się spotkać po lekcjach, by w ciepłej atmosferze wspólnie przeżywać wzruszające chwile. Oby takich chwil w życiu naszej szkoły było jak najwięcej. Tego życzyłybyśmy sobie najbardziej w związku z kończącym  się starym, a zbliżającym się już nowym rokiem szkolnym.


Bernadetta Gąska
Alicja Bukała
SP nr1 w Chmielniku


do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART