zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2014
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 2/2014 OŚWIATA I KULTURA
Festynowo...

 

3 maja rozpoczęliśmy sezon na dobrą zabawę. Bo już niestraszna nam deszczowa pogoda. Obszerny „Grzybek”, którego zazdroszczą nam okoliczne gminy może pomieścić wielu amatorów tańców. Pierwszy w tym roku festyn, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (temperatury prawie minusowe) zgromadził wielu chętnych. Najmłodsi korzystali z dmuchańców, zjeżdżalni, trampoliny, zajadali się watą cukrową i popcornem. Starsi zaś cierpliwie czekali na zabawę taneczną, do której zachęcał zespół Fair Play z Hyżnego.

Organizatorami festynu byli: Klub Sportowy Galicja Chmielnik, Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku, Radny Gminy Chmielnik - Adam Ziobro.

Kolejna integracyjna impreza w Chmielniku miała miejsce 8 czerwca, a okazji do świętowania było kilka: Święto Ludowe, Dzień Dziecka i sukces chmielnickich Piłkarzy, którzy właśnie w tym dniu awansowali do grupy „A”. Tym razem pogoda nie zawiodła. Popołudnie było prawdziwie letnie: słoneczne i upalne.

Festyn rozpoczął się od występów tanecznych najmłodszej grupy Zespołu Ludowego Chmielnickie Kłosy, kolejno wysłuchaliśmy koncertu zespołu „Ósemka” z Zabratówki i śpiewaczego zespołu Górzanie z Chmielnika.

W trakcie imprezy mogliśmy podziwiać lipowe rzeźby pana Jana Piątka z Chmielnika.

Dzięki sponsorowi - Bankowi Spółdzielczemu z Tyczyna najmłodsi mieli dużo frajdy i radości, gdyż ze wszystkich urządzeń rekreacyjnych mogli korzystać bezpłatnie. Atrakcji przygotowanych dla dzieci było więcej m.in. przejażdżki kucykiem, które proponował Pan Kozłowski czy też integracyjne zabawy prowadzone przez panie bibliotekarki. Tradycyjnie imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem „LIVE” z Borku Starego.

Opiekę medyczną podczas festynu zapewnił Związek Strzelecki Strzelec im. płk. L. Lisa-Kuli w Rzeszowie.

Organizatorami Święta Ludowego byli: Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku i członkowie PSL w Chmielniku.

Przed nami Święto Gminy Chmielnik planowane na zakończenie wakacji. Zapraszamy wszystkich chętnych do współorganizacji tego wydarzenia. Do udziału zachęcamy także artystów ludowych, twórców rękodzieła, przedsiębiorców i osoby wytwarzające produkty lokalne. Festyn będzie doskonałą okazją do promocji swej działalności. Zapraszamy do współpracy!

 

 


Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku
Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART