zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2015 OŚWIATA I KULTURA
Na 10-lecie Święta Gminy Chmielnik

 

Za oknem już jesień, ale warto jeszcze przywołać tegoroczne piękne lato, które obficie darzyło nas słońcem, ale też lokalnymi wydarzeniami. Jednym z nich było Święto Gminy Chmielnik. W tym roku przypadł mały jubileusz tego wydarzenia, bowiem zostało ono zainaugurowane przez Wójta Gminy Chmielnik 10 lat temu. Dlatego rozpoczęliśmy jego obchody mocnym brzmieniem, brzmieniem Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Albigowej, w której można było usłyszeć również naszych rodzimych muzyków. Zgodnie z charakterem imprez plenerowych to co oferował program było podzielone na część artystyczną i to wszystko co działo się około sceny, a więc różnego typu atrakcje zlokalizowane w wielu punktach chmielnickiego stadionu. Wśród występujących byli przedstawiciele wszystkich pokoleń. Zaczęli najmłodsi z trzech oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Św. M. M. Kolbego w Chmielniku. Koniczynki, Żabki i Delfinki debiutowały na lokalnej scenie śpiewając i tańcząc. Uczniowie szkoły muzycznej Pro Musica zaprezentowali się podczas występów wokalnych i instrumentalnych, a sekcja taneczna w widowiskowych pokazach. Taniec nowoczesny w choreografii Magdaleny Widłak można było obejrzeć w wykonaniu dzieci z grupy najmłodszej i młodzieży. Na scenie nie mogło zabraknąć oczywiście tańca ludowego, który zgromadzeni mogli obejrzeć w wykonaniu ZPiT Chmielnickie Kłosy. Zespół śpiewaczo-obrzędowy Brzozoki z Brzózy Królewskiej podczas gościnnego występu zaprezentował swój dorobek wokalny i aktorski. Ludowe utworu wykonały przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy zrzeszone w zespołach śpiewaczych Górzanie z Chmielnika i Pogórzanki z Zabratówki.


To była oferta dla widza i słuchacza, natomiast dla złaknionych edukacji, dużej dawki adrenaliny i rozrywki Grupa Diamond Team przygotowała trampoliny, ściankę wspinaczkową, chodzenie po taśmie zwane slackline, pokazy trickingu, animacje dla dzieci, malowanie twarzy i inne energetyczne rozrywki. Ten nadmiar energii najmłodsi mogli również spożytkować na zjeżdżalniach firmy Festynowo. Jak ratować ludzkie życie można było się dowiedzieć podczas pokazów pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych. Natomiast Stowarzyszenie Dolina Strugu na swoim stoisku prezentowało lokalne produkty i informowało o działaniach jakie prowadzi dla dobra mieszkańców czterech sąsiednich gmin. Swoje stoisko miał również Bank Spółdzielczy w Chmielniku. Smakiem czekolady można było delektować się dzięki Galicyjskim Słodkościom, a bardziej rozbudowane menu oferowała firma Dymarka.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznemu Świętu Gminy Chmielnik był I Jarmark Chmielnicki. Został on zainaugurowany przez młodzież ze Strefy Kultury Młodzieżowej działającej przy bibliotece, która realizowała projekt w ramach programu Równać Szanse pt. „Etno portret, czyli oblicza lokalnych talentów”. Celem tego projektu było dotarcie do osób mieszkających na terenie gminy, które mają ciekawe pasje i realizują je. Młodzi ludzie przeprowadzili z twórcami wywiady, które zostały zamieszczone w opracowanej na ich temat publikacji. Natomiast celem jarmarku było pokazanie szerszej publiczności tychże osób i „owoców” ich pracy, ale również stworzenie przestrzeni czy też mody na prezentowanie z dumą swojego hobby w miejscu zamieszkania. Letnie gorące popołudnie zakończyła trwająca do późnych godzin nocnych zabawa taneczna, którą muzycznie oprawił zespół Live z Borku Starego.

Składamy podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego lokalnego wydarzenia ofiarując swoją pomoc i czas. Dziękujemy również licznemu gronu odbiorców tych działań jakie zgromadziło tegoroczne Święto Gminy Chmielnik.


Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART