zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 OŚWIATA I KULTURA
Jesień do Was zawitała

"Jesień do Was zawitała,
Kosz owoców przydźwigała,
Mam warzywa smaczne, zdrowe,
Zielone, żółte i pomarańczowe"

Jesień do Was zawitałaTymi słowami Pani Jesień powitała panią dyrektor, nauczycieli i wszystkich uczniów kl. I-III, obecnych na spotkaniu pod hasłem "Jesień piękna, kolorowa, zdrowa". Całe spotkanie było poświęcone tematyce zdrowego odżywiania i trybu życia, któremu sprzyja czas jesienny. O tym, że jesień piękna i kolorowa świadczył strój Pani Jesieni (Zofia Puterla), dekoracja sali, a że zdrowa - tematyka spotkania.

W części I przedstawiciele poszczególnych klas wyrecytowali wiersz, a cała klasa wykonała piosenkę o jesieni. Wszyscy dali z siebie wszystko, aby zaprezentować się jak najlepiej.

Drugim punktem programu było rozwiązywanie zagadek i konkurs wiedzy o jesieni. Muszę przyznać, że wiedza naszych uczniów w tym temacie jest bardzo szeroka.

Najwięcej emocji, jak zawsze, wzbudzały konkurencje sportowe. Najgłośniej i najzacieklej zawodnicy walczyli o jabłka, którymi obdarowała ich Pani Jesień. Była też koszykówka kasztanowa (rzut kasztanem do kosza), slalom między kałużami, wyścigi rzędów z jabłkiem na łyżce i między kolanami. Doping publiczności był bardzo duży, a waleczność zawodników jeszcze większa.

Podczas szkolnej imprezy nie zabrakło muzyki, szczególnie melodii dyskotekowych, wśród których największym powodzeniem cieszyła się piosenka ,,Ruda”. Chłopcy z klasy I-III pokazali, że przy takich melodiach potrafią tańczyć nawet na rękach.

Na zakończenie pani dyrektor Bożena Gwizdała wręczyła wszystkim klasom dyplomy za udział w spotkaniu, zaś Pani Jesień podziękowała nauczycielom za pomoc w przygotowaniu uczniów do występów. Pani dyrektor dostała piękną dynię od wszystkich uczniów, która będzie jej przypominać o tym naszym szkolnym spotkaniu.

Gorące podziękowania należą się również didżejom z klasy VI oraz dziewczynkom z klasy IV, które pomagały w przeprowadzeniu spotkania.

Na korytarzu szkolnym zaprezentowane zostały prace plastyczne uczniów klas I-III, wykonane z owoców i warzyw. Nawiązują one do tematyki naszego jesiennego spotkania i podkreślają jego myśl przewodnią, że jesień jest piękna, zdrowa i kolorowa. Muszę przyznać, że pomysłowość naszych uczniów jest bardzo duża, a wystawa prac cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Jesień nastraja nasze dzieci także do twórczości literackiej, oto mały wycinek z bogatego repertuaru dziecięcej poezji:


Jesień

Jesień piękna, kolorowa i zdrowa.
Dzieci z rodzicami grzybów szukają,
a kasztany z drzewa spadają.
Drzewa już liście tracą i jesień bogacą.

Karolina Ciura kl. III

"To jest już koniec", do zobaczenia za rok!


Organizator spotkania: Zofia Puterla
Szkoła Podstawowa nr 3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 28 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART