zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 OŚWIATA I KULTURA
Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności

W październiku, na terenie czterech gmin powiatu rzeszowskiego rozpoczynamy realizację nowego projektu p.n. "Sieć miejsc przyjaznych młodzieży" w ramach Programu LOKALNE PARTNERSTWA Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest to elitarny program skierowany tylko do wybranych najbardziej zaangażowanych instytucji, które realizowały projekty finansowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Grupę inicjatywną tworzą organizacje /instytucje z terenu czterech gmin, tj.:

  • Fundacja Generator Inspiracji z/s w Futomie – gm. Błażowa,
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku – gm. Chmielnik,
  • Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale – gm. Boguchwała,
  • Podkarpackie Centrum Hipoterapii z/s w Błażowej – gm. Lubenia.

Projekt Sieć MIEJSC PRZYJAZNYCH MŁODZIEŻY, skierowany jest do młodzieży z w/w miejscowości, która chce działać na rzecz lokalnej społeczności. Na terenie każdej z gmin powstaną lub zostaną doposażone miejsca przyjazne młodym ludziom. W naszej gminie jednym z takich miejsc jest biblioteka. Tutaj od kilku lat młodzi ludzie mogą realizować swoje pomysły. Jednak mimo ciepłej, rodzinnej atmosfery brakuje równie przyjaznego i atrakcyjnego dla młodych ludzi wnętrza. Dysponujemy czytelnią, która chcemy oddać we władanie młodzieży. Chcemy by ten kawałek podłogi był ICH. By był miejscem aktywności, energii, działań i ciągle nowych pomysłów. Stworzona i kreowana przez młodzież „Strefa Kultury” będzie miejscem wydarzeń otwartych dla lokalnej społeczności. W ramach projektu planujemy organizację czterech przedsięwzięć / eventów kulturalnych. Pomysłodawcami i realizatorami będzie młodzież.

Dodatkowo na terenie każdej z gmin zostanie oznaczonych – na początek po 10 miejsc przyjaznych dla młodzieży – atrakcyjnych i wartych odwiedzenia oraz połączenie ich w sieć na specjalnej mapie.

Bardzo ważnym elementem projektu jest utworzenie partnerstwa z lokalnymi organizacjami, instytucjami, przedsiębiorcami, mediami, jak również z osobami prywatnymi. Zapraszamy wiec do współpracy wszystkich, którzy widzą potencjał w młodzieży, doceniają i wspierają ich działania.

Termin realizacji projektu: 01.10.2016 – 31.10.2017.

Projekt skierowany jest do młodzieży powyżej 13 r.ż. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do „Sieci MIEJSC PRZYJAZNYCH MŁODZIEŻY” zapraszamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku.

„Udział w programie „Lokalne Partnerstwa PAFW” jest nagrodą dla społeczności wyróżniających się szczególnym zaangażowaniem w realizację programów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i służy inicjowaniu współpracy między ich uczestnikami poprzez realizację wspólnych projektów. Łącznie, w ramach pięciu edycji programu, w 85 gminach zawiązało się 38 partnerstw, działających z zaangażowaniem blisko 500 partnerów”.

Realizatorem programu jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART