zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
Pierwszaki na start

„Każde dziecko jest zdolne” – to założenie, które najlepiej charakteryzuje koncepcję projektu „Pierwsze uczniowski doświadczenie drogą do wiedzy”. Celem tego przedsięwzięcia jest zapewnienie dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju, wspieranie indywidualnych zdolności ucznia, tak, aby umiał wykorzystać je w życiu.

W czasie realizacji projektu nauczyciel wdrażając elastyczny model edukacji, dostosowuje go do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów. Wieloaspektowy rozwój umysłowy, emocjonalny i społeczny dziecka, które rozpoczyna naukę szkolną odbywa się poprzez kształtowanie kompetencji kluczowych w oparciu o teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.

Dzieci, które rozpoczęły naukę w klasie pierwszej będą mogły na zajęciach dodatkowych rozwijać kompetencje kluczowe: językowe (język ojczysty i obcy), matematyczno-przyrodnicze, artystyczne, ruchowe oraz społeczne.

2 listopada 2010 roku w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Błędowej Tyczyńskiej rozpoczął się trzeci etap realizacji tego projektu. Praca z uczniami klasy pierwszej jest prowadzona podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej i na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Scenariusz tych zajęć jest oparty o autorski pomysł nauczyciela prowadzącego. Plan zajęć nosi tytuł „Odkrywam siebie i otaczający mnie świat”.

W celu efektywnej realizacji założeń projektu nauczyciel określił profile inteligencji każdego ucznia, jego zainteresowania i możliwości. Z materiałem tym zostali zapoznani rodzice, którzy zaakceptowali propozycje nauczyciela.

Efektem uczestnictwa uczniów w zajęciach dodatkowych będzie pokaz umiejętności i osiągnięć dzieci zaprezentowany na zakończenie projektu w czerwcu 2011 roku.

Teresa Lampart-Halaburda


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART