zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
Wieczór z Chopinem

W niedzielę 12 grudnia b.r. w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku odbył się, już po raz dziewiąty, „wieczór poetycki” dla środowiska gminnego. Tradycyjnie gimnazjaliści wraz z nauczycielami przygotowali spektakl poświęcony osobistości roku. W poprzednich latach odbywały się „wieczorki” z Norwidem, Gałczyńskim, Miłoszem, Rejem, „językiem polskim”, Wyspiańskim, Herbertem, Słowackim. Cała gama niezwykłych literackich doświadczeń i interpretacji.

Kończący się właśnie rok 2010 ogłoszony był przez Sejm rokiem Fryderyka Chopina. Impreza w Gimnazjum miała więc bardzo muzyczny charakter. Na scenie pojawił się fortepian oraz czarujące postacie w strojach z epoki. Część słowna spektaklu był to splot wybranych listów artysty oraz poezji o Chopinie i jego muzyce. To wszystko współgrało z pięknem muzycznych utworów naszego wielkiego kompozytora. Wątek współczesny, który stanowił jakby fabułę dla reszty widowiska, przypominał widzom o tym, iż muzyka Chopina nie musi być jak muzealny rekwizyt. Te kompozycje wciąż są żywe i można je na nowo odkrywać.

Prawdziwy nastrój tego „wieczoru” stworzyli liczni widzowie, którzy przybyli mimo śnieżycy. Spotkanie stało się jak zwykle okazją do integracji naszego gminnego środowiska. Przy stolikach oświetlonych blaskiem świec siedzieli przedstawiciele Urzędu Gminy, samorządu gminnego, szkół i instytucji oraz mieszkańcy Chmielnika.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Chmielnik i pod patronatem medialnym Super Nowości.

Monika Wójcik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART