zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2009 OŚWIATA I KULTURA
Najzacniejsi goście i gospodarze

Szkoła Podstawowa im. św. J. Kantego w Błędowej Tyczyńskiej


 

21 stycznia w naszej błędowskiej szkole witaliśmy, już tradycyjnie z okazji Dnia Seniora, najzacniejszych gości i zarazem gospodarzy. Przecież to dzięki najstarszym mieszkańcom jest ten budynek, ta szkoła. Wielu z nich własnoręcznie ją budowało, przynosiło własne materiały. Inni zaś ciągle nas wspomagają, dzielą się swoim doświadczeniem, swoją mądrością, nigdy też nie odmawiają rzeczowej pomocy, więc w pełni mogą czuć się tu gospodarzami. Kształtując charaktery najmłodszych, ucząc postaw obywatelskich, społecznych, patriotycznych nie musimy przecież tylko przywoływać wielkich historycznych postaci, ale sięgamy po tych najbliższych. Są dla nas wzorem i autorytetem. Cieszymy się z tego, że spotykamy się w coraz liczniejszym gronie, zapraszamy wszystkie starsze osoby, (nie tylko te, które mają w szkole wnuki, proponujemy też transport, a tych które nie mogą przybyć odwiedzamy z upominkami w ich domach). Nasi milusińscy - 4, 5, 6-cio latki oraz uczniowie klas I-III zaprezentowali program artystyczny i przygotowali aktywizujące zajęcia: zaprosili do wspólnej zabawy, gdzie babcie sprawdziły swoją kondycję nie tylko fizyczną, ale i psychiczną, a dziadkowie musieli wykazać sprawność dżentelmena i otrzymali receptę na dobry humor. Każdy z gości został obdarowany miłym upominkiem i całuskiem.

Odbył się również konkurs na rozpoznawanie swojej podobizny na portrecie wykonanym przez wnuka. Domysłom i żartom nie było końca, nasi goście jednak poradzili sobie znakomicie i otrzymali nagrody plastyczne i materiały multimedialne.


Uświetnieniem tej uroczystości było spotkanie z reprezentacjami szkół z naszej gminy na III Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Występy były nagradzane owacjami, były również bisy oraz pamiątkowe dyplomy, śpiewniki i upominki książkowe.

Zakończeniem spotkania był wspólny poczęstunek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Błędowej Tyczyńskiej. Atmosfera była bardzo miła, humor wszystkim dopisywał i mamy nadzieję, że wszyscy opuścili naszą szkołę z niezapomnianymi wrażeniami i powrócą tu za rok. Zapraszamy!


Zofia Międlar-Mtuk
i Małgorzata Nawojska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART