zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2021
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2021 OŚWIATA I KULTURA
OŚWIATA I KULTURA

Z przymrużeniem oka
Zbieramy - pomagamy!
Z życia naszej szkoły...
Wciśnij "Enter"
W poszukiwaniu szczęścia
SENIOR odNOWA – kilka słów o projekcie
Młodzież podbija świat sztuki
Z życia naszej szkoły...

Temperatury rosną... Zima, która w tym roku była szczególnie śnieżna, już macha nam na pożegnanie. Zostaje z nami wspomnienie zabaw na śniegu, a w naszej szkole pomimo panującej sytuacji życie szkolne rozwija się nadal. W 2 półroczu podejmowaliśmy nowe inicjatywy zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie.

 • Razem na ŚwiętaRazem na Święta – Podczas udziału w III edycji akcji uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy.
   
    
    
 • Serce dla SercaSerce dla Serca – Nasza Szkoła już od wielu lat zbiera plastikowe nakrętki dla Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie. Wzięliśmy również udział w akcji "Wkręć się w pomaganie". Z inicjatywy Pani Dyrektor szkoła otrzymała od Prezesa firmy Rewa śp. Zbigniewa Czarnoty prezent w postaci metalowego pojemnika w formie czerwonego serca, który przeznaczony jest do zbierania plastikowych nakrętek.
   
   
   
   
    
 • Zabawa karnawałowa – Pomimo trwającej pandemii wspólnie świętowaliśmy karnawał, który przeprowadzony był w sposób online. Uczniowie, dzięki prowadzonej transmisji za pośrednictwem platformy Microsoft Teams, świętowali i wspólnie bawili się w swoich klasach bądź domach. Zapraszamy do relacji z balu na stronę szkoły bądź na profil Facebook.
   
 • Dzień Babci i Dziadka – Młodsi uczniowie nie zapomnieli o swoich kochanych dziadkach i pomimo, że w tym roku nie mogliśmy ich zaprosić w mury naszej szkoły, powstały piękne wirtualne akademię, podczas których Wnuki składały życzenia swoim dziadkom.
   
 • Konferencja Asów Internetu – Asy Internetu to program stworzony, by uczyć dzieci umiejętności potrzebnych do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w Internecie. Opiera się uniwersalnych zasadach zachowania: Rozsądku, Uważności, Sile, Życzliwości i Odwadze. Są to również przewodnie myśli tego programu edukacyjnego W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu starsi uczniowie uczestniczyli w szeregu konferencji na temat bezpieczeństwa w sieci.
   
 • 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To coroczne święto, zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 r. My świętowaliśmy przez cały tydzień. We wszystkich klasach odbyło się wspólne czytanie legend. Sprawdzano poprawność ortograficzną w „Dyktandzie matematycznym” oraz quizie Kahoot. Uczniowie zmierzyli się również z quizami sprawdzającymi ich umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz znajomość poprawnych form językowych. Warto tu przytoczyć słowa Franciszka Ksawerego Dmochowskiego „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”. Pamiętajmy o tym.
   
 • Dzień Kobiet w szkolnej bibliotece – Była to okazja, by rozbudzić w niektórych pasję do czytania i zachęcić do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej. Tego dnia bibliotekę odwiedziło wielu uczniów, każdy z nich mógł wypożyczyć książkę, której główną bohaterką była dziewczyna. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie świetnie się bawili.
   
 • Zaproś mnie na swoją lekcję - W ramach ogólnopolskiego projektu uczniowie kl. 4-8 uczestniczyli w wirtualnej podróży do Sri Lanki oraz poznawali pochodzenie niektórych wyrazów w języku polskim. Spotkania z prelegentami odbywały się za pośrednictwem aplikacji Microsoft Teams.
   
 • Przygotowanie palm wielkanocnych przez szkolne koło Caritas.

Monika Pondel
SP Wola Rafałowska


Przed nami Święta Wielkiej Nocy.

 

Niech Zmartwychwstały Pan napełnia nas wszystkich swoją mocą,
radością i głębokim pokojem, a Jego pusty grób
niech przypomina o nadziei naszego zmartwychwstania.
Z najserdeczniejszymi, świątecznymi życzeniami

 

Społeczność

Szkoły Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 5 Lutego 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART