zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 2/2019 OŚWIATA I KULTURA
Wielkanocne spotkania

 

W sobotę, 27 kwietnia w Centrum Promocji dziedzictwa Kulturowego Gminna Rada Kobiet celebrowała oktawę Wielkiej Nocy podczas dorocznego spotkania pod hasłem "Jajko Wielkanocne". Jest to okazja aby dzielić się tą świąteczną radością ale również integrować środowisko i członków Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia Nasza Wola. Gościem tego wydarzenia był Wójt Gminy Krzysztof Grad, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chmielniku Bożena Gwizdała i Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku Beata Wojnarowicz-Hondz. Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs na „Najsmaczniejszą Babkę Wielkanocną”. Babki, które smakowały wybornie zostały upieczone przez poszczególne KGW naszej gminy. Na świątecznym stole pojawiły się: babka makowa, cytrynowa, z ajerkoniakiem, marmurowa. To właśnie ta ich wyśmienitość przysporzyła komisji trudności i ostatecznie wszystkie wypieki stanęły na konkursowym, najwyższym podium. Ale to nie były jedyne świąteczne przysmaki, które pojawiły się tego dnia na stole, królowały oczywiście jajka podane na różne sposoby i jak to przyjęło się w polskiej tradycji biały żur z dodatkami. Jednakże zastawiony różnymi smakołykami stół to tylko pretekst, aby w szalonym pędzie życia pobyć ze sobą, szczerze porozmawiać i poczuć radość z tego że możemy dać nasz czas innym ale też sami przy tym go zyskać.


Tekst i zdjęcia: Irena Szczypek


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART