zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
eTwinning w naszej szkole

„Tell me and I will forget,

Show me and I may remember,

Involve me and I will understand”*

W duchu tego hasła uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej postanowili rozpocząć swoją przygodę z eTwinning. Jest to program umożliwiający europejską współpracę przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Europie, za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Pierwszym krokiem w celu nawiązania współpracy było zarejestrowanie szkoły na portalu internetowym www.eTwinning.net oraz wybranie projektu, w którym chcielibyśmy uczestniczyć. Nasz wybór padł na projekt zatytułowany „Christmas time! Cards and traditions” („Czas Świąt Bożego Narodzenia! Kartki świąteczne oraz nasze tradycje”), którego autorem była szkoła podstawowa Fairfield School z Wielkiej Brytanii. Celem projektu było wykonanie kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi w języku angielskim i rozesłanie ich do każdej ze szkół partnerskich, które zgodziły się wziąć udział w projekcie. Ponadto, zadaniem uczniów było wykonanie plakatu techniką tradycyjną lub prezentacji multimedilanej, która opisywałaby, jak dany kraj obchodzi Święta Bożego Narodzenia. Uczniowie klas V i VI z wielkim entuzjazmem podeszli do realizacji zadań. Powstało kilkanaście pięknie ozdobionych kartek świątecznych, które 3 grudnia 2010 roku zostały wysłane pocztą do szkół partnerskich z Anglii, Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch oraz Polski. Na zajęciach kółka języka angielskiego powstała prezentacja multimedialna opisująca tradycje bożonarodzeniowe w Polsce, przygotowana przez uczniów klasy VI. Prezentacja ta została wysłana na stronę internetową projektu tzw. „TwinSpace”, która jest wirtualnym środowiskiem współpracy dla partnerskich szkół.
Praca nad realizacją projektu sprawiła uczniom wiele radości, pozwoliła zaprezentować i doskonalić umiejętności językowe w innowacyjny sposób, uzmysłowiła uczniom, że znajomość języka angielskiego może okazać się przydatna już dziś, a nie gdzieś w odległej przyszłości. Materiały, które otrzymaliśmy od naszych partnerów w projekcie poszerzyły wiedzę uczniów o innych krajach europejskich oraz uświadomiły uczniom, że mogą być dumni ze swoich unikatowych, polskich tradycji.
Materiały wypracowane w ramach projektu zostaną umieszczone na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej po zakończeniu współpracy z krajami partnerskimi w styczniu 2011 roku.


* „Powiedz mi, a zapomnę/ Pokaż, a może zapamiętam/ Zaangażuj mnie, a zrozumiem.” 

Adres strony internetowej szkoły:
www.republika.pl/sp_wr
Więcej informacji o programie eTwinning na:
www.eTwinning.pl
www.eTwinning.net

 


Anna Wołkowicz nauczyciel języka
angielskiego w Szkole Podstawowej
im. Stefana Kard. Wyszyńskiego
w Woli Rafałowskiej


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART