zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 OŚWIATA I KULTURA
W Błędowej Seniorzy świętowali „śpiewająco”…

Dnia 21 stycznia 2010 r. Szkołę Podstawową im. św. Jana Kantego w Błędowej Tyczyńskiej we władanie wzięli starsi mieszkańcy wsi – Seniorzy oraz Babcie i Dziadkowie. Do tego święta najpilniej przygotowywali się młodsi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi nauczycielami. Przedszkolaki, z Punktu Przedszkolnego ŻACZKI, od wielu dni zapamiętale ćwiczyły wiersze, piosenki. Ich nieco starsi koledzy sumiennie trenowali taneczne kroki krakowiaka, którym zamierzali olśnić wszystkich zaproszonych na ten dzień gości. A wszystkie dzieci postanowiły obdarować szanownych Seniorów. Własnoręcznie wykonały upominki, laurki i piękne kwiatki z bibuły. Dzięki Radzie Rodziców i wspaniałym Mamom, na które nasza szkoła zawsze może liczyć, każdy przybyły Senior zasiadł przy wspólnym stole i został podjęty pysznym obiadem, oraz rozpływającym się w ustach ciastem, z którego słyną błędowskie gospodynie.

Ale to jeszcze nie koniec uroczystości, jakie miały miejsce w naszej szkole tego dnia. Od wielu lat zapraszamy wszystkie szkoły z terenu gminy na wspólne kolędowanie. Tego roku w Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wzięły udział następujące szkoły; Publiczne Gimnazjum. im. Szarych Szeregów w Chmielniku, Społeczne Gimnazjum Doliny Strugu w Chmielniku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Chmielniku im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Maksymiliana Marii Kolbego oraz my. Od wielu lat nasze działania wspiera Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku, która każdego roku nagradza śpiewające zespoły pięknymi książkami. Z kolejnym mijającym rokiem poziom artystyczny przeglądu rośnie, takiego zdania byli uczestniczący w tym wydarzeniu Seniorzy. Podziwiali kunszt muzyczny p. T. Kotarby, który towarzyszył akompaniamentem wszystkim chórom i solistom. Po prezentacji zespołów nadszedł moment najmilszy, rozdania nagród oraz wspólnego śpiewania kolęd. Któż z nas nie lubi tych wzruszających, ściskających gardła i serca, melodii. Dźwięków budujących wspólnoty małe i większe, te na moment i te na dłuższy czas. Ach, kolęda, kolęda!

Niezwykły to dzień, przyniósł ze sobą wiele wspaniałych chwil, sprawił wiele radości seniorom, muzykującym uczniom oraz wszystkim, przybyłym na nasze błędowskie uroczystości gościom. Cieszymy się z tego, że choć jesteśmy małą szkołą to drzemie w nas wielka siła,a takie dni jak ten, który właśnie mija, sprawiają, że czujemy się dumni i szczęśliwi. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoim przybyciem, zaangażowaniem i wsparciem.

Do zobaczenia za rok!

 

E. Cieszyńska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART