zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OŚWIATA I KULTURA
Spotkania w bibliotece

„Dzieci i starsi lubią bajki, ponieważ wszyscy lubimy pomarzyć, a w bajkach
marzenia zawsze się spełniają.”

W. Piasecka


Spotkania w bibliotece

 


Dzieci z Chmielnickich Kłosów podczas finału
akcji Z książką na walizkach


Pani Małgorzata Flis opowiada
w jaki sposób powstają ilustracje do książek

Dnia 19 kwietnia 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką z Elbląga, autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii (Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej), czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych.

Dzieci biorące udział w spotkaniu były oczarowane pisarką. Piękny, stój wróżki, czynny udział dzieci w spotkaniu, doskonały kontakt pisarki z dziećmi, baśniowa atmosfera to wszystko złożyło się na to, że spotkanie należało do wyjątkowych.

Zachęcamy wszystkich do lektury książek Wioletty Piaseckiej, tekstów ciekawych, ciepłych i optymistycznych, napisanych z humorem, dużą wrażliwością i prostotą, niosących przesłanie miłości, wiary w siebie i drugiego człowieka oraz wartości pracy.

Na kolejne spotkanie zaprosiliśmy wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i przedszkoli z terenu Gminy Chmielnik. 28 kwietnia 2010 r. dzieci wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu teatralnym „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowanym przez Teatr Żywego Aktora ART. – RE z Krakowa. Mimo iż nasz a sala nie przypomina prawdziwej sali teatralnej, to wspaniała gra aktorska, bezpośredni kontakt z widzami oraz możliwość wzięcia udziału kilku przedszkolaków sprawiło, że dzieci były zachwycone.

Następny spektakl odbędzie się w lipcu. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci.

„W barwnym świecie Pani Małgorzaty Flis” – pod taką nazwą 11 czerwca 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku odbyło się spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci, zorganizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach”. W spotkaniu wzięły udział chętne dzieci ze Szkół Podstawowych w Chmielniku i Zabratówce.


Spektakl Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków

Małgorzata Flis zajmuje się malarstwem, grafiką, tworzy ilustracje książkowe. Projektuje serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty.

Współpracuje z wydawnictwami książkowymi i muzycznymi w Polsce i wielu krajach europejskich. Regularnie wystawia malarstwo w galeriach. Ilustruje książki dla dzieci dla Wydawnictwa Literatura.


Spotkanie z wróżką

Podczas wizyty w naszej bibliotece pokazała dzieciom w jaki sposób przygotowuje się i wykonuje się ilustracje do książek. Zadziwiało wszystkich jak ślicznie i zręcznie rysowała bohaterów książek. Opowiedziała również historie o pracy artysty malarza nad obrazem. Dzieci miały możliwość zmierzenia się z niełatwym zadaniem, bowiem Pani Małgosia poprosiła dzieci o zilustrowanie wybranego wiersza. Powstały piękne, kolorowe prace, trafnie oddające główne przesłanie wiersza Prawie dwugodzinne odwiedziny spędziliśmy w bardzo przyjemny sposób, poznając ciepłą, miłą, niezwykłą osobę.

Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi naszej biblioteki w projekcie pod hasłem

„Z książką na walizkach”, który przygotowała WiMBP w Rzeszowie i wydawnictwo Literatura., oraz biblioteki partnerskie m.in. i Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie zainteresowania literaturą i sztuką, aktywizacja działalności bibliotek w zakresie animacji czytelniczej, integracja społeczności lokalnej.

W dniach 10 i 11 czerwca odbywały się spotkania z pisarzami w poszczególnych bibliotekach, a 12 czerwca na rynku w Rzeszowie miał miejsce finał imprezy z barwnym pochodem postaci literacki z konkursami i programem przygotowanym przez wszystkie biblioteki biorące udział w akcji. Na rynku można było zakupić ksiązki z wydawnictwa literatura i poprosić o autograf m.in. Wandę Chotomską Naszą bibliotekę reprezentowały dzieci z najmłodszej grupy Chmielnickich Kłosów, które pojechały z programem pod hasłem „Trochę tańca deko baśni i się szary świat rozjaśni”.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 27 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART