zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 OŚWIATA I KULTURA
Jubileusz 50-lecia szkoły

30 maja był dniem szczególnym dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku, ponieważ pięćdziesiąt lat temu nasza szkoła otworzyła swoje podwoje i przyjęła pierwszych uczniów.

Obchody złotego jubileuszu rozpoczęły się mszą św. w sanktuarium MBŁ w Chmielniku. Następnie absolwenci oraz zaproszeni goście udali się do naszej placówki. W programie artystycznym uczniowie zaprezentowali zgromadzonym swoje talenty recytatorskie, muzyczne, taneczne oraz sportowe. Następnie goście zostali zaproszeni do odwiedzenia sal lekcyjnych, w których aktualnie odbywają się zajęcia. Mogli obejrzeć przygotowane eksponaty, zdjęcia, ilustrujące pracę dzisiejszej szkoły, osiągnięcia uczniów. Mieli także okazję obejrzeć jubileuszowy filmik, który został nakręcony w naszej szkole. Każdy ze zwiedzających mógł zostawić wpis do księgi pamiątkowej.

Taka uroczystość to niepowtarzalna okazja do wspomnień, spotkań z byłymi nauczycielami, uczniami. A opowieściom nie było końca. Trudno przecież być obojętnym wobec miejsca, w którym spędziło się czasem wiele lat życia (w przypadku nauczycieli), zawiązało się przyjaźnie, które nierzadko trwają do dziś, przeżyło się wiele fascynujących zdarzeń.

Z okazji naszego jubileuszu ukazała się okolicznościowa publikacja, w której zostały zawarte informacje nie tylko na temat historii, lecz także bieżących wydarzeń odbywających się w szkole.

Dziękujemy wszystkim Drogim Gościom za uświetnienie swoim przyjściem naszego jubileuszu, a Rodzicom za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie wspaniałej uroczystości.

 

Małgorzata Tereszkiewicz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART