zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 OŚWIATA I KULTURA
Konkurs Wiedzy Biblijnej

Uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. por. Jana Bałdy w Chmielniku Iga Olesiejuk wzięła udział w Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej dla Szkół Podstawowych pt. „Ewangelia św. Marka drogą ucznia Jezusa”. Konkurs organizowany był przez Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w Diecezji Rzeszowskiej dla dzieci szkół podstawowych klasy od IV do VI.

Konkurs był przeprowadzony w trzech etapach: szkolny, rejonowy i diecezjalny. Na etapie szkolnym Iga uzyskała najlepszy wynik i dlatego mogła wraz z innymi uczniami reprezentować szkołę na etapie rejonowym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie 28 kwietnia 2015 roku.

Iga uzyskując bardzo dobry wynik na etapie rejonowym zakwalifikowała się do ostatniego, trzeciego etapu, czyli finału diecezjalnego w Rzeszowie. Uczestnicy Konkursu zostali zaproszeni na finał 29 maja 2015 roku, który odbył się w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Rzeszowskiej „Tabor” w Rzeszowie. W finale było reprezentowanych 80 szkół podstawowych z diecezji. Nasza uczennica zajęła 11 miejsce, zdobywając 86 punktów na 100 możliwych.

Serdecznie gratulujemy Idze tak wielkiego sukcesu, gdyż jest dopiero w klasie czwartej i stawała do rywalizacji z wieloma starszymi od siebie uczniami klas piątych i szóstych. Jesteśmy dumni, że tak skutecznie reprezentowała naszą szkołę, bo zabrakło tak niewiele, by zdobyć tytuł finalisty. Życzymy dalszych sukcesów naukowych również w innych dziedzinach wiedzy!

Szkoła Podstawowa nr 1


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART