zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
WYBORY 2011
GOPS W CHMIELNIKU
OSTATNIA STRONA
012345

Wieść Gminna 3/2011 OŚWIATA I KULTURA
Uroczystość otwarcia Altanki i pożegnanie lata.


Jest 1 październik, pogoda wspaniała, słońce świeci od rana i prognoza na dalszy dzień też optymistyczna. W budynku OSP w Błędowej Tyczyńskiej od rana zgiełk i krzątanina bo ostatnie przygotowania trwają. Młodzież dmucha balony by udekorować salę i altankę. Strażacy wynoszą stoły, ławki i sprawdzają czy sprawne jest oświetlenie. Natomiast panie z Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich przynoszą swoje wypieki – dominują serowce i pierniki, kończą gotować posiłek, do kompotu dodają miętę i szałwię, dosmakowują surówki, dekorują stoły.


Bo gdy zegar wybije godz. 15:00 rozpocznie się w Błędowej podwójna uroczystość: otwarcie „Altanki – grzybka” i pożegnanie lata. Organizatorami imprezy jest Rada Sołecka i KGW w Błędowej Tyczyńskiej. Altanka powstała dzięki realizacji zadania z funduszu sołeckiego gminy, a pożegnanie lata to jedno z zadań planu pracy KGW. W uroczystości tej wzięło udział wielu zaproszonych gości, takich jak: Wójt gminy Chmielnik, kierownictwo z Gminnej Biblioteki Publicznej, Komendant Związku OSP w Chmielniku, sołtysi z zaprzyjaźnionych sołectw, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Borówek, Chmielnika, Zabratówki. Miejscowych strażaków w galowych mundurach widać z daleka. Schodzą się też odświętnie ubrane członkinie KGW z naszej miejscowości, radni oraz członkowie z Rady Sołeckiej i okoliczni mieszkańcy. Uroczystość naszą uświetniła młodzież przedstawiając krótką część artystyczną. Należą się jej szczególne podziękowania za szczere chęci, za zaangażowanie i za to, że chcą uczestniczyć w życiu wsi.

Po części oficjalnej wszyscy spotkali się na gorącym poczęstunku. W wesołej atmosferze oczekiwali na przybycie orkiestry, która grała skocznie i wesoło. Zabawa trwała do późnych godzin w przyjaznych, jesiennych nastrojach, przy blasku fleszy i księżyca.

Sołtys Wsi Błędowa Tyczyńska
Krystyna Walas i Przewodnicząca KGW
z Błędowej Tyczyńskiej Janina Ciura


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART