zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OŚWIATA I KULTURA
Dlaczego samolot lata?

Odpowiedzi na to i inne pytania mogło uzyskać wielu młodych ludzi podczas pikniku naukowego jaki odbył się 17 i 18 września w Jasionce w G2A Arena. Uczniowie trzech najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku wraz z opiekunami mieli okazję przeżyć dzień pełen atrakcji biorąc udział w tym wydarzeniu.

Podczas festiwalu można było zobaczyć roboty, drony, łaziki marsjańskie, modele samolotów, technologie kosmiczne i planetarium. Strefa eksponatów naukowych oraz eksperymenty chemiczne i fizyczne, symulatory lotu, łamigłówki matematyczne zapewniły naukową rozrywkę, zarówno małym, jak i dużym. Jednym z gości festiwalu był robot EuGenius, który chętnie rozmawiał z uczestnikami. Siły do odwiedzania kolejnych stanowisk dodawały pyszne koktajle i napoje przygotowywane dla uczestników, nie zabrakło również waty cukrowej czy popcornu.

Głównym celem festiwalu była popularyzacja nauki oraz pokazanie, że nawet dziedziny i zagadnienia, które dla wielu osób mogą wydawać się nieprzystępne lub odległe, można przedstawić w zrozumiałej i interesującej formie. Festiwal miał na celu pokazanie, że nauka jest bardzo blisko nas, we wszystkim, co nas otacza, i można doskonale się nią bawić, odkrywając jej tajemnice.


Do zobaczenia na kolejnym festiwalu!


Joanna Biskup SP 2 Chmielnik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART