zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OŚWIATA I KULTURA
Warto pisać listy do Taty

Wrzesień w SP 3 w Chmielniku rozpoczął się miłą wiadomością, zwłaszcza dla jednej z uczennic kl. V - Klaudii Magryś, która otrzymała wyróżnienie w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu "List do Taty".

Organizatorami Konkursu była Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net. W naszym regionie koordynatorem przedsięwzięcia był pan Senator RP prof. Aleksander Bobko.

Zadanie uczniów polegało na napisaniu pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która mogła mieć formę listu do ojca. Konkurs przeprowadzony był w szkołach w czerwcu 2017 r., a prace uczestników zostały dostarczone do Biura Senatorskiego, gdzie podczas wakacji nastąpiło wyłonienie laureatów.

11 września w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego Klaudia - nasza laureatka, wraz ze swoim Tatą i polonistką, uczestniczyła w gali wręczenia dyplomów i nagród.

Wszyscy: pan Senator, zasiadający w jury przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz pani Kurator Oświaty, która objęła konkurs honorowym patronatem, wyrażali podziw dla niezwykłej dojrzałości oraz wzruszającej szczerości, młodych uczestników konkursu, w precyzowaniu w listach swoich uczuć.

Warto dodać, iż w czerwcu w szkole została przeprowadzona lekcja otwarta z j. polskiego dla klas IV i V, którą miałam przyjemność prowadzić w ramach konkursowych przygotowań, na temat roli ojca w rodzinie. Obserwatorami lekcji była pani Dyrektor SP 3 – Bożena Gwizdała oraz pani Beata Wojnarowicz-Hondz – Kierownik GBP w Chmielniku, które również dostrzegły i doceniły u uczniów trafność spostrzeżeń i dużą kreatywność w opisywaniu wyjątkowych relacji dziecko - ojciec.

Gratulacje zarówno dla Laureatki, jak i uczestników konkursu!


Monika Wójcik
SP 3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART