zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 OŚWIATA I KULTURA
"Ziemia niebieska planeta – walka o przetrwanie"

Dbałość o środowisko naturalne i zdrowy styl życia to nie tylko moda, ale przede wszystkim konieczność. Niezbędne staje się wdrażanie do zachowań proekologicznych już od najmłodszych lat. Wykorzystując wrażliwość dziecka i kolejne etapy odkrywania otaczającego świata, możemy zacząć wychowanie proekologiczne. Naszym dobrym przykładem uczymy odpowiedzialności za środowisko, ochronę przyrody, za kondycję naszej matki - Ziemi. Tak, jak dbamy o swoją higienę, aby być zdrowym, tak samo powinniśmy dbać o środowisko, w którym żyjemy.


Nagrodzone prace

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie chcąc zwrócić uwagę na problem niszczenia i degradacji naturalnego środowiska człowieka zaproponowała dzieciom i młodzieży z powiatu rzeszowskiego udział w konkursie plastycznym pod hasłem

„Ziemia niebieska planeta – walka o przetrwanie”

Konkurs ekologiczny – co można zrobić w domu, mojej
miejscowości i na świecie dla powstrzymania degradacji Ziemi

Zadaniem uczestników było wskazanie sposobów walki z tymi patologicznymi zachowaniami oraz próba wykształcenia dobrych proekologicznych praktyk (praca plastyczna).

W dniu 25 października 2011 r. w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Laureatów i zaproszonych gości powitała Pani Barbara Chmura – dyrektor WiMBP w Rzeszowie. Pani Dyrektor podkreśliła jak duże znaczenie ma dbałość o środowisko naturalne, szczególnie w codziennym życiu. Kiedy to, każdy z nas podejmuje decyzje o tym, jak wygląda otoczenie w którym żyje i jaką Ziemię pozostawimy dla przyszłych pokoleń.

Pani Barbara Chmura zwróciła także uwagę na twórczy aspekt prac plastycznych, zaangażowanie dzieci i młodzieży, ich rozwój, kształtowanie gustów i opinii w sztuce.

W etapie powiatowym spośród 63 prac Jury konkursu przyznało po 4 nagrody i 3 wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Mimo, iż z naszej gminy do konkursu przystąpiło zaledwie 11 uczniów, to aż czworo uczestników zostało nagrodzonych.

W kategorii wiekowej klas I-III z naszej gminy nagrody otrzymali

I nagroda – Tatiana Strzemecka, lat 7 /GBP w Chmielniku/

II nagroda – Weronika Korbecka, lat 9 /GBP w Chmielniku/

wyróżnienie - Gabriela Delikat, lat 9 /GBP w Chmielniku/

W kategorii wiekowej gimnazjum

IV nagroda – Aleksandra Bartosz, lat 13 /GBP w Chmielniku/

Po wręczeniu nagród książkowych, laureatów i gości zaproszono do obejrzenia wystawy pokonkursowej oraz na poczęstunek.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.


Rozdanie nagród

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART